کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک
 

معرفي محصول در طرح توجیهی:

 مشخصات کلي محصول :                   

آب انگور   ( کد آيسيک =151131756 )                 

 شيره انگور ( کد آيسيک =151131761 )

سرکه (کد آيسيک = 154924515 )

الکل اتيليک (کد آيسيک =15511110 )

موارد مصرف و کاربرد :

شيره:

اين ماده هم به صورت خانگي و هم به صورت صنعتي در کارخانجات نبات سازي ، شربت سازي ، قنادي ها و.... کاربرد فراوان دارد. شيره انگور را مي توان با شير، سر شير، خامه، ارده و فرني و ... مخلوط کرده بعنوان جايگزين شکر استفاده کرد. 

 نحوه و موارد استفاده از شيره انگور:

 1-    به عنوان روکش دقيقاً همانند مربا مارمالاد جهت صبحانه

2-    به عنوان روکش براي دسرها و بستني

3-    به عنوان شيرين کردن همراه با شيره تازه انواع گوناگوني از خامه ها و روغن کنجد

4-    جهت توليد سرکه و الکل با کيفيت بالا

5-    جهت توليد نوشيدنيهاي سالم و بهداشتي

6-    به عنوان رنگ دهنده جهت غذا و دارو

7-    به عنوان ماده اي در صنعت نانوائي شکلات و شيريني پزي

آب انگور:

نوشيدني است که از چلاندن و فشار دادن میوه انگور  به دست مي آيد. آب انگور، نوشيدني خوشمزه اي است که در سراسر دنيا آن را مصرف مي کنند. بزرگترين صادر کننده آب انگور در جهان، کشور برزیل و بعد از آن ايالت فلوريداي آمريکا مي باشد.  معمولاً براي صادر کردن آب انگور، اين نوشيدني را به صورت پودر درآورده و پس از رسيدن به کشور مقصد، پودر انگور را با آب مخلوط مي کنند و سپس اين آب انگور را عرضه مي نمايند.آب انگور تازه، طعم ترش دلچسبي دارد. حاوي مقادير زيادي ويتامين ث واسيد آسکوربيک  مي باشد و بنابراين، يکي از منابع خوب اين نوع ويتامين محسوب مي شود. برخي توليد کنندگان آب انگور به فراورده هاي خود، اسید سیتریک يا اسيد آسکوربيک اضافه مي کنند؛ در عين حال که ديگر مواد مغذي از جمله کلسیم و ويتامين د هم به منظور افزايش خواص آب انگور به آن مي افزايند. آب انگور کنسانتره منجمد، نوعي فراورده است که توليد کنندگان بزرگ اين نوع نوشيدني در مبادلات کلان، معمولاً از اين شکل آب انگور استفاده مي کنند.  زماني که به آب انگور کنسانتره که از حالت انجماد در آمده، آب اضافه کنند، دوباره به شکل آب انگور طبيعي بر مي گردد .تقريباً بيشتر آب انگور هاي مصرفي در آمريکا از اين نوع هستند. از آنجا که حجم آب انگور منجمد کنسانتره با حجم آب انگور معمولي تفاوت فاحشي دارد، بنابراين حمل و نقل اين نوع آب انگور بسيار راحت تر صورت مي گيرد و در نتيجه هزينه ها کاهش يافته و اين آب انگور با قيمت باصرفه تري به مصرف کنندگان عرضه مي گردد و معمولا در دسترس مي باشد.
اگر چه تصور مي شود که آب انگور منجمد کنسانتره، تازگي آب انگور طبيعي را ندارد، بايد بدانيم که آب انگور طبيعي نسبت به اين نوع آب انگور بدمزه تر است؛ چون مدت زماني که صرف آب گرفتن، بسته بندي و حمل اين آب انگور ها براي مصرف نهايي مي شود، طعم و مزه آب انگور را دچار همان تغييراتي مي کند که ممکن است طي عمل منجمد کردن و کنسانتره ايجاد شود. بنابراين بيان اين که آب انگور منجمد کنسانتره طعم و مزه آب انگور طبيعي را ندارد، چندان درست نمي باشد.در ايران اين محصول به عنوان خالص يا مخلوط جهت مصرف و به صورت آب ميوه عرضه مي گردد. آب ميوه، مايعي است که معمولاً در گ يافت مي شود. مثلاً اب  انگور، عصاره میوه درخت انگور مي باشد. آب ميوه يکي از نوشيدني هاي رايج مردم دنياست. هر آب ميوه اي ميزان خلوص مشخصي دارد. در برخي کشورها، آب ميوه ها، 100 درصد گیاهان خالص هستند. البته در بيشتر جاها آب ميوه ها طبيعي نيستندکارخانجات توليد کننده آب ميوه، از ميوه ها اسانس يا عصاره تهيه مي نمايند و از مخلوط نمودن اين اسانس با شکر واب  ، انواع آب ميوه تهيه مي کنند. اين نوع آب ميوه ها به دليل داشتن شکر، تنها انرژی زا بوده و معمولاً خواص زيادي ندارند. اما آب ميوه هاي تازه سرشار از انواع ويتامين ها و املاح بوده و ارزش غذايي بسيار بالايي دارنداغلب افراد سعي مي کنند که در وعده ي  صبحانه ، يک ليوان آب ميوه تازه بنوشند تا ويتامين هاي مورد نياز بدنشان در طول روز تامين شود. معمولاً از ميوه هاي  آناناس،  انبه ، انگور، سيب،  آلبالو،  گیلاس،  انگور،  زرد آلو، هلو و  انارآب ميوه تهيه مي کنند.

کنسانتره :

 آب ميوه مي تواند به حالت کنسانتره موجود باشد. کنسانتره، شکلي از ماده است که اکثر اجزاي اصلي تشکيل دهنده يا حلال آن را حذف نموده اند. معمولاً با گرفتن  آبموجود در يک محلول يا سوسپانسيون، مثلاً گرفتن آب موجود در آب ميوه و تبديل آن به پودر يا  کنستانره تبديل مي شود. فايده توليد کنسانتره اين است که با حذف آب، وزن ماده  غذاییکاهش يافته و بنابراين حمل و نقل آن راحت تر و با صرف هزينه ي کمتر صورت مي گيرد، به علاوه کنسانتره را به راحتي در هنگام مصرف با اضافه نمودن حلال (معمولاً آب)، به حالت اوليه خود برگردانده و مصرف مي کنند.

سرکه :

 جهت مصارف خانگي و کارخانجات توليد کننده صنايع غذايي از جمله کنسرو ها و ترشي سازي ها کاربرد دارد. براي طعم و مزه دادن به انواع غذاها از سرکه بعنوان نوعي چاشني استفاده مي‌کنند. در تهيه انواع ترشي هم اين  ماده بسيار کاربرد دارد. سرکه ، نوعي ماده پاک کننده خنثي (منظور از خنثي داشتن ثابت اسيدي بازي 7 است)و ارزان قيمت است که به  محیط زیست هم هيچ آسيبي نمي‌رساند (بر خلاف برخي مواد پاک کننده). معمولاً از سرکه سفيد براي پاک کردن استفاده مي‌شود. براي مثال ، مخلوط آب و سرکه (يک قسمت سرکه و چهار قسمت آب) قادر است تا  شیشه های پنجره را بخوبي تميز کند. اگر احساس مي‌کنيد که پس از تميز کردن شيشه‌ها با سرکه ، شيشه‌ها  چرب شده‌اند، نصف قاشق غذاخوري  صابون مایع به مخلوط اضافه کنيد. اين صابون مايع هر گونه لک و چربي شيشه را از بين مي‌برد. لوله ها را مي‌توان با استفاده از مخلوط سرکه سفيد و  جوش شیرین تميز کرد. پس از مدت زمان معين ، چند گالن آب داخل لوله بريزيد تا اثر سرکه و جوش شيرين کاملاً از بين برود. از سرکه در کشور چين بعنوان نوعي داروي خانگي استفاده مي‌شود. معمولاً سرکه را براي جلوگيري از پخش  ویروس سارس و ذات الريه مورد مصرف قرار مي‌دهند. بنابراين سرکه خاصيت ضد ويروسي دارد. همان طور که مي‌دانيد،  هیدرون، براي نابود کردن باکتري و ويروس‌هاي مواد غذايي پيش از نگهداري غذا در يخچال به کار مي‌رود. براي تهيه اسپري‌هايي که بمنظور کنترل بيماري ذات الريه ، معمولاً در قاره آسيا مورد استفاده قرار مي‌گيرند، 5 درصد اسيد استيک و 3 درصد هيدروژن را با هم مخلوط مي‌کنند.

الکل:

اتانول براي انسان از دوران باستان شناخته شده بود، زيرا اين ماده ، جزء اصلي مشروبات الکلي است. جداسازي آن بصورت اتانول نسبتا خالص احتمالا اولين بار توسط "حابر ابن حیان" که صنعت  تقطیر را گسترش داد، انجام شده است. البته بيشتر گمان مي‌رود که اتانول خالص توسط "زکریای رازی" دانشمند ايراني توليد شده باشد. اتانول مورد استفاده در نوشابه‌هاي الکلي توسط فرايند تخمير از متابوليسم  گلوکزتوسط گونه مخصوصي از مخمرها در غياب  اکسیژن توليد مي‌شود و در پايان فرايند تخمير غلظت اتانول را با  تقطیربالا مي‌برند. براي مخلوط اتانول با  آب بالاترين نقطه آزئوتروپ جوش براي 95%  الکل و 5%  آب است. بنابراين جزء تقطير شده مخلوط اتانول و آب نمي‌تواند خالصتر از 95 درصد باشد. براي توليد اتانول خالص‌تر ، مقدار کمي  بنزین به آن اضافه مي‌شود.
بنزن ، آزئوتروپ سه‌گانه ‌اي با آب و اتانول تشکيل مي‌دهد و مخلوط دوباره تقطير مي‌شود. نتيجه اين فرايند بدست آوردن اتانول بدون آب است. با اين همه چند ppm بنزن در اتانول باقي مي‌ماند که جذب آن در بدن از مشخصه‌هاي آسيب کبدي است که در افراد الکلي ديده مي‌شوداتانول سوخت نسبتا خوبي براي موتورهاست و در صنعت ، بصورتهاي مختلفي استفاده مي‌شود. اتانول مورد مصرف در صنعت را معمولا از واکنش  کاتالیزوریآب با  اتیلن توليد مي‌کنند. اين يک واکنش افزايشي است که در آن يک  مولوکول آب شکافته شده ، قطعات حاصل از آن به اتمهاي  کربن در پيوند دوگانه اضافه مي‌شود. اين فرايند ، توليد اتانول اقتصادي‌تر از توليد آن با مخمر است. امروزه براي توليد تجارتي آسان آن تخمير مواد آلي زائد مانند خرده چوب و خاک اره پيشنهاد شده است. اتانول صنعتي براي مصرف انسان ، نامناسب است، زيرا به آن ، مقادير کمي  متانول و مواد سمي ديگر اضافه مي‌شود.

اتانول ، مايعي قابل احتراق و بي‌رنگ بوده ، يکي از انواع الکلهاي موجود در نوشابه‌هاي الکلي است. گرانروي آن ، مانند آب است و بوي نسبتا تندي دارد. در صنعت بعنوان حلال و ماده واسطه شيميايي براي توليد بيشتر ترکيبات آلي استفاده مي‌شود. بدليل تشکيل  پیوند هیدروژنی با هر نسبتي در آب حل مي‌شود.

اهميت استراتژيک کالا در دنياي امروز :

کالاهاي آب انگور و سرکه و  شيره کالاي غير جهاني و اصطلاحا کالاهاي محلي و واحد هاي توليد آن به عنوان يک واحد هاي کوچک صنعتي زود بازده تلقي مي شود. اما در مورد الکل ، اين کالا يک کالاي استراتژيک بوده و کشور هاي توليد کننده آن از جمله آمريکا و فرانسه اين کالا را جزء کالا هايي که نماد رشد صنعتي خود مانند اسيد سولفوريک است مي شمارند. طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
ترکیب شیمیایی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
محاسبه فضای مورد نیاز تولیدی
فضای مورد نیاز غیر مستقیم تولید
فضای مورد نیاز نهارخوری و آشپزخانه
فضای مورد نیاز سرویس بهداشتی
فضای مورد نیاز انبار مواد اولیه
فضای مورد نیاز انبار محصول
خلاصه وضعیت فضاهای مورد نیاز
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 

 

 


 طرح توجیهی تولید آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک,دانلود طرح توجیهی تولید آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک,طرح توجیهی آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک,طرح تولید آب انگور و شیره انگور و سرکه و الکل اتیلیک
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود