کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی بسته بندی کشمش
 

معرفی محصول طرح توجیهی :

  به خشک شده برخی ارقام انگور از جمله سلطانی بی دانه (به رنگ روشن) و کورنت ( به رنگ تيره) که در معرض نور خورشيد يا با استفاده از خشک کنهای صنعتی تهيه می شود، کشمش گفته ميشود. کشمش يک محصول مقاوم بوده که بعد از شراب دومين محصول حاصل از انگور می باشد. تاريخ  توليد کشمش های آفتابی به بيش از 3000 قبل برمیگردد. تصور می رود که کشف کشمش بطور اتفاقی از خشک شدن انگور بر روی شاخه صورت گرفته باشد.از ويژگيهای خاص کشمش، اقتصادی بودن توليد آن است زيرا از انرژی خورشيد استفاده شده، مواد بسته بندی آن ساده است، محصول خشک شده حجم کمتری داشته و در شرايط انبار معمولی  دارای عمر ماندگاری طولانی می باشد. ضمناً تجهيزات لازم برای تهيه کشمش بسيار ساده است. بهتر است قبل از وارد شدن به مبحث روشهای توليد و سورت کشمش، توضيحاتی راجع به ماده اوليه اين محصول ارائه شود. حبه انگور از سه قسمت پوست، گوشت و هسته تشکيل شده است. پوست در حدود 7 تا 12 درصد وزن حبه را تشکيل داده و نقش حفاظتی از ميوه را بر عهده دارد. در پوست حبه های انگور مواد رنگی مختلفی وجود دارد. رنگ سبز در ارقام مختلف انگور مربوط به ميزان سبزينه ای است که درون پوست ميوه می باشد، که در مراحل اوليه رشد ميوه زياد بوده ولی با پيشرفت مراحل رشد از ميزان آن کاسته می شود. رنگدانه ها اکثرا" درون پوسته حبه انگور قرار دارد و فقط مقدار کمی از آنها درون گوشت انگور بصورت معلق در داخل ياخته ها ديده می شود. ميزان مواد رنگی درون حبه ها بر حسب نوع و رقم انگور، شرايط جوی، دوران رشد و ميزان محصول متفاوت می باشد. عوامل محيطی مانند نور، دما، رطوبت و مواد غذايی خاک بر ميزان رنگدانه ها اثر دارند.

ضخامت پوست حبه در ارقام مختلف متفاوت بوده و در انبارداری و حمل و نقل عامل مهمی به شمار ميرود. پوست حبه در مقايسه با گوشت آن دارای مقدار ويتامين بيشتری است. تعداد زيادی آنزيم های پلی فنل اکسيداز در پوست ميوه انگور وجود دارد. تعداد هسته موجود در داخل حبه انگور به ارقام آن بستگی دارد و تعداد آن تا 4 عدد نيز ممکن است برسد. اندازه و شکل  هسته ها  بسته  به  نوع  انگور تا 10 درصد از وزن حبه را تشکيل می دهد. هسته ها دارای 2 تا 10 درصد چربی و 7 درصد تانن می باشد.  وجود هسته در انگور از بازار پسندی آن برای مصرف تازه خوری ميکاهد. اندازه هسته رابطه مستقيمی با اندازه حبه انگور دارد. چرا که منبع اصلی توليد هورمون جيبرلين می باشد. گوشت انگور به طور کلی نزديک به 82 تا 86 درصد از وزن کل خوشه را شامل می شود. ومهترين قسمت انگور و بخش خوراکی ميوه به شمار می رود. مواد تشکيل دهنده ميوه انگور بسته به نوع رقم  و شرايط آب و هوايی محل کاشت و درجه رسيدگی آن متفاوت است. بيشترين درصد وزن حبه را آب تشکيل ميدهد. ميزان آب انگور در ارقام مختلف با توجه به چگونگی وضع رويشی و درجه رسيدگی ميوه متفاوت بوده و بين 70 تا 80 در صد متغير است. ساير مواد شيميايی از قبيل قندها، اسيدهای آلی، مواد ازته، رنگدانه ها و غيره بصورت محلول در آن قرار دارند. در آب انگور تارتارات پتاسيم و نمکهای معدنی، منيزيم، آهن، منگنز و سيليس وجود دارد. قسمت اعظم مواد جامد محلول انگور را کربو هيدرات تشکيل ميدهد. کربو هيدرات پس از آب بيشترين ماده تشکيل دهنده انگور است. مقدار قابل توجهی از مواد قندی در نتيجه عمل فتوسنتز در برگها ساخته شده و درحبه انگور و ساير قسمتهای ديگر گياه ذخيره می شود. عمده ترين قندهای  انگور گلوکز و فروکتوز است که در حدود 98  تا 99 درصد مواد قندی حبه  انگور را تشکيل داده  و  بطور کلی 12 تا 27 درصد از وزن حبه را شامل می شود.

نسبت گلوکز در اوايل مراحل رشد بيشتر از فروکتوز بوده ولی با پيشرفت دوران رشد و رسيدن حبه ها ميزان گلوکز و فروکتوز حبه برابر می شود. علاوه بر قندها؛ انگور دارای اسيد تارتاريک و اسيد ماليک فراوانی است که حدود 90 درصد کل اسيدهای انگور را شامل می شود. اسيد سيتريک نيز در زمان رسيدن انگور به مقدار بسيار ناچيزی حدود 02/0 تا 03/0 درصد ميوه وجود دارد. ميزان اسيدها نيز در ارقام مختلف متفاوت است. ميزان پراکندگی قند و اسيد در حبه ها عکس هم می باشند.  يعنی بيشترين مقدار قند در زير پوست وجود دارد. و تدريجاً به سمت هسته از مقدار آن کاسته می شود. دمای محيط اثر مستقيم بر روی ميزان اسيد انگور دارد. در مناطق سرد ميزان اسيد انگور بيشتر از مناطق گرم می باشد. مواد ازته موجود در انگور به صورت نيترات ها، اسيدها و آمين ها وجود دارد. در آب انگور ازت به صورت نيترات آمونيوم موجود بوده که برحسب نوع و رقم انگور ميزان آن متفاوت می باشد. انگور در مقايسه با ساير ميوه ها دارای تيامين و اسيد نيکو تينيک بسيار بالايی است. ريبو فلاوين و اسيد فوليک نسبت به نور حساس بوده و مقدار زيادی از آنها به هنگام آبگيری ميوه از بين میرود. در ارقام مختلف ميزان اسيد اسکوربيک يا ويتامين c   متفاوت بوده و مقدار آن بين 12/5 -1 ميلی گرم در هر 100 گرم ماده تازه گزارش شده است. قسمت اعظم اين ويتامين در اثر فرآيند خشک کردن و تهيه کشمش از بين ميرود.  در زمان رسيدن ميوه مقدار زيادی از  ويتامين ها درون حبه تشکيل می شوند.

موارد مصرف و کاربرد

کشمش بسته بندی شده به عنوان کالای نهايي مصرفی در دسته خشکبار قرا گرفته و به عنوان تنقلات مصرف ميشود. البته بعضی انواع کشمش با عنوان " کشمش پلويي" مصارف غذايي نيز دارد.

بررسی کالاهای جايگزين و تجزيه و تحليل اثرات آن بر مصرف محصول

در موردی که از کشمش به عنوان تنقلات استفاده ميشود، ساير انواع ميوه جات خشک، مغزها و دانه های خشک شده و ساير تنقلات مانند چيپس سيب زمينی، انواع غلات حجيم مانند پفک، اسنک و پلت ها ميتوانند کالای جايگزين اين محصول محسوب شوند. در سالهای اخير با وجود فراوانی انواع تنقلات و قرار گرفتن آنها در عادات غذايي مردم، استفاده از کشمش به عنوان ماده ای با ارزش و انرژيی زا جايگاه واقعی خود را از دست داده  است، در حالي که جايگزين شدن تنقلاتی که از نظر ارزش تغذيه ای چندان غنی نيستند و باعث تغيير ذائقه افراد نيز ميشوند، به جای فرآورده هايي باارزش غذايي قابل توجه مانند انواع کشمش،  ميتواند اثرات سوئي بر سلامت افراد جامعه داشته باشد. مورد استفاده ديگر کشمش مصرف غذايي است که به عنوان کشمش پلويي مصرف ميشود. در اين مورد مصرف جايگزينی برای کشمش وجود ندارد.

اهميت استراتژيکی کالا در دنيای امروزه

در دنيای امروز صنايع تبديلی و تکميلی کشاورزی به لحاظ ارزش افزوده بالايي که ايجاد ميکنند از اهميت خاصی برخوردارند. در کشورهايي که به لحاظ نوع اقليم پتانسيل توليد محصولات کشاورزی از قبيل انگور و فرآوری آن به اشکال متفاوت از جمله کشمش وجود دارد، بستر مناسبی  برای صادرات محصولات فرآوری شده و رشد اقتصادی فراهم ميباشد. توليد کشمش به جهت استفاده از تکنولوژی ساده و کم هزينه ميتواند منتهی به سودآوری کلان خصوصا" در بخش صادرات باشد. طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
ترکیب شیمیایی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
محاسبه فضای مورد نیاز تولیدی
فضای مورد نیاز غیر مستقیم تولید
فضای مورد نیاز نهارخوری و آشپزخانه
فضای مورد نیاز سرویس بهداشتی
فضای مورد نیاز انبار مواد اولیه
فضای مورد نیاز انبار محصول
خلاصه وضعیت فضاهای مورد نیاز
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 


 طرح توجیهی بسته بندی کشمش,دانلود طرح توجیهی بسته بندی کشمش,دانلود رایگان طرح توجیهی بسته بندی کشمش,طرح بسته بندی کشمش
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود