کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید چای کیسه ای
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

در حال حاضر چاي توليد داخل از كيفيت مناسبي برخوردار است و اکثر مردم تمايلي به مصرف آن ندارند. از مصاديق اين امر وجود 150 هزار تن انباشته چاي علي رغم تقاضاي زياد بازار داخل براي چاي در انبارهاي كشور مي باشد. از راه هاي استفاده اين محصولات باز فراوري آن و تبديل آن به چاي مرغوب و با كيفيت توسط اسانس و عصاره چاي مرغوب مي باشد. بنابراين و باتوجه به آمار هاي موجود مبني بر تقاضاي چاي و ممنوع بودن واردات آنها بازار خوبي براي چاي خشك بازفراوري شده و كيسه اي در آينده پيش بيني مي شود. همچنين با توجه به تنوع طلبي مردم در مصرف و كمبود تمايل به مصرف نوشابه هاي گاز دار در تمام دنيا و مصارف سرانه كشورهاي ديگر براي چاي فوري و نوشابه چاي، براي اين محصولات نيز مي توان بازار خوبي در آينده پيش بيني نمود.

  بوته چاي در حدود سه هزار سال قبل از ميلاد مسيح در چين شناخته شده است. گياه چاي و واريته آن به حالت وحشي در شمال هند در ناحيه اي به نام آسام و مناطقي مانند تونكين و لائوس ميرويد. هم اكنون كشت اين گياه در كشورهاي چين، هندوستان، ژاپن، سيلان، جاوه، نواحي شمالي ايران و بخشي از كشورهاي اروپائي و آمريكاي لاتين رواج دارد. از نظر كاشت و مصرف چاي، چين اولين كشوري است كه اين گياه در آن جا بالغ بر 2700 سال پيش از ميلاد مسيح كشت شده و به مصرف رسيده است. چين کشور زادبوم چاي بوده و توليد چاي در اين کشور حدود 5000 سال قدمت دارد. چاي در چين از قديم مورد پسند مردم قرارداشته است. در سالهاي اخير، به دنبال ارتقاي سطح زندگي، مردم چين بيشتر به سلامت خود توجه مي کنند و چاي به عنوان نوعي نوشابه سبز و بهداشتي مورد علاقه بيشتر مردم قرار گرفته است. اکنون تقريبا در تمام شهرهاي چين چايخانه وجود دارد. خانم «گوا لين» مدير چايخانه «وو يو تاي» که در شهر بيجينگ سابقه زيادي دارد در مصاحبه اي گفت: «در سالهاي اخير، نياز مردم به چاي به طور مستمر افزايش يافته و ميزان فروش چاي چايخانه ما به طور روزافزون بيشتر شده است. تخمين زده مي شود که ميزان فروش ما سالانه با سرعت 10 در صد افزايش يابد ». علاقه مندان چاي چيني به توسعه صنعت چاي چين نيز مساعدت کرده اند. طبق آمار موجود، در سال 2003 چين حدود يک ميليون و 200 هزار هکتار مزرعه زيرکشت چاي داشته و در مقام اول جهان جاي گرفته است. ميزان توليد سالانه چاي چين به بيش از 700 هزار تن و ارزش توليد آن به 34 ميليارد يوان رسيده است. هم اكنون كشت چاي از نظر جغرافيائي از مدار 42 درجه عرض شمالي تا 33 درجه عرض جنوبي رواج دارد. از نظر جغرافيائي كشاورزي و گياه شناسي مكان درختان وحشي چاي را در ناحيه اي بين يونان ويكي از ايالات جنوبي چين و همچنين شمال هندوچين و شمال شرقي هندوستان تعيين نموده اند.كشت چاي از يانگ تسه در چين آغاز و از آنجا به سواحل اقيانوس آرام و جزاير ژاپن و سپس از سمت جنوب غرب به هندوستان، هندوچين، جزاير اندونزي كشانده شد. بنابراين رشد كشت چاي داراي دو محور انتشار بوده است.

نام چاي در نقاط مختلف جهان

   نام چاي در سراسر جهان از دو واژه چيني به لهجه آمور در شمال چين «تاي» و به لهجه كانتون در جنوب چين «چا» گرفته شده است كه به زبانهاي لاتين، فرانسوي، انگليسي، آلماني، ايتاليائي، هلندي، سوئدي نروژي و چك واستواك به «تاي» به فرانسه LE THE  و به زبان هاي روسي، تركي، عربي، هندي، ژاپني و پرتغالي به «چا»  و به زبان فارسي به نام «چاي» آمده است.

نام محصول (محصولات) اصلي:

1- چاي سياه بازفراوري شده

2- چاي کيسه اي

3- چاي فوري همراه شکر

4- گرانول چاي

5- نوشابه چاي

6-قهوه فوری

چاي سياه بازفرآوري شده در بسته هاي 500 گرمي به بازار عرضه ميشود از خصوصيات اصلي اين چاي، استفاده از اسانس و عصاره تهيه شده از چاي مرغوب براي افزودن به چاي ايران جهت افزايش كيفيت طعم ورنگ درحد چاي بسيار مرغوب مي باشد. چاي كيسه اي در بسته هاي 2 گرمي و در جعبه هاي 25 تائي به بازار عرضه خواهدشد. چاي داخل اين كيسه ها ازچاي سياه بازفراوري شده تامين خواهد شد. چاي فوري به 2 شكل پودر و گرانول به ترتيب در بسته بندي شيشه اي 400 گرمي به بازار عرضه خواهد شد. نوشابه هاي غير الكلي نيز در بسته بندي  250 سي سي به بازار عرضه خواهد شد. با عصاره گيري از چاي خشك درجه 1 ، و افزودن  رنگ و اسانس آن به چاي سياه درجه 3، می توان چاي مرغوب توليد نمود. در حقيقت با اين عمل بر ميزان ظرفيت توليدي كل چاي كشور افزوده نمي شود بلكه  انواع چاي نيمه مرغوب يا متوسط به نوع مرغوب و مطابق با ذائقه مردم تبديل مي شود. بدين ترتيب محصولي با اسانس هاي طبيعي و از نظر بهداشتي كاملاً مطمئن به دست مردم مي رسد و از مصرف چاي هاي قاچاق كه از رنگ و طعم هاي غيربهداشتي استفاده مي كنند كاسته مي شود. ساير محصولات مانند اسانس، چاي فوري و نوشابه سابقه توليد در داخل را ندارند، ولي با توجه قشر عظيم جوان در جامعه و حسن تنوع خواهي مردم ايران بازار خوبي براي اين محصولات نويد مي دهد.

توضیح موارد مصرف و کاربرد

  1. كاربرد محصولات توليدي در طرح

با توجه به ليست محصولات توليدي در قسمت گذشته به توضيح كاربرد هريك مي‌پردازيم :

  1. از نظر مصرفي ( نهائي، واسطه اي، سرمايه اي ) :

محصولات توليدي شامل چاي سياه بازفراوري شده، چاي فوري، چاي كيسه اي و نوشابه چاي محصولاتي نهائي به حساب مي آيند.

  1. موارد مصرف

كليه محصولات به عنوان نوشيدني هائي آرامبخش و مفرح مورد استفاده قرار مي گيرند.

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

وضعیت کنونی صنعت چای در ایران

در حال حاضر چاي توليد داخل از نظر کيفيت متنوع مي باشد بطوريکه از چاي مطلوب و با کيفيت جهت صادرات استفاده مي گردد و نوع ديگر چاي که از كيفيت مطلوبي برخوردار نيست براي مصرف داخلي در نظر گرفته شده است.  اين امر سبب شده است تا مصرف کنندگان چاي نسبت به چاي توليد داخل تمايل نشان ندهند و بسوي مصرف چاي خارجي تمايل پيدا کنند. همچنين دلالان چاي نيز از اين موقعيت استفاده نموده و با خريد چاي بهاره و اختلاط آن با چاي خارجي آن را به عنوان چاي 100 درصد خارجي و با قيمتي بالا در بازار عرضه مي کنند. از طرف ديگر دولت با اتخاذ سياستهاي جديد در ورود چاي(در سالهاي پيش با ممنوع بودن واردات چاي اكثر نياز داخل از طريق واردات چاي قاچاق تامين مي گرديد) سعي در جلوگيري قاچاق چاي داشته است اما بدليل مشکلات عدم برنامه ريزي و مديريت صحيح در اين بخش نتوانست نتايج مورد نظر متصديان امر را برآورده سازد بطوريکه آمارها و خبرهاي منتشره از سوي دست اندر کاران نشان دهنده ناتواني و عدم کاهش قاچاق چاي را دارد كه اين امر علاوه بر ضررهاي فراوان اقتصادي، براي مردم  مسائل و مشكلات بهداشتي نيز به همراه دارد. بنابراين مي توان گفت که مهمترين مشکلات و چالش هايي که صنعت چاي کشور با آن روبرو مي باشد بشرح ذيل مي باشد:

وجود دلالان چاي که با خريد چاي بهاره و اختلاط آن با چاي خارجي آن را به عنوان چاي 100 درصد خارجي و با قيمتي بالا در بازار عرضه مي کنند. لازم بذکر است که با افزايش کيفيت چاي توليد داخل مي توان مانع فعاليت و سوء استفاده اين گروه شد و نقش آنان را در بازار چاي کمرنگ نمود.با وجود آزادسازي واردات چاي براساس بند الف تبصره (19) روند ورود چاي قاچاق به صورت بسته هاي کوچک تر از يک کيلوگرم از مبادي مختلف به کشور همچنان ادامه دارد.واردات چاي بدون برنامه ريزي و بستر سازي توسط وزارت جهاد کشاورزي موجب گسترش فساد و رانت خواري و قرباني شدن 56 هزار خانوار چايکار مي شود.حمايت نکردن بازرگانان از خريد چاي مرغوب، موجب کاهش توزيع و فروش چاي ايراني طي سال هاي اخير شده است. يکي از دلايل عمده پايين بودن کيفيت چاي ايراني را مي توان نگرش بازرگانان چاي دانست که به دليل آنکه توليد چاي مرغوب، قيمت بالاتري را براي توليد کننده در بر دارد، تجار هيچگاه حاضر به خريد چاي با قيمت بالا نبوده اند که اين امر موجب شده، کارخانجات با دلسردي وبي تفاوتي نسبت به توليد اقدام کنند.با توجه به موارد بيان شده مي توان نتيجه گرفت که پايين بودن کيفيت چاي توليد داخل سبب بي انگيزگي مصرف کنندگان نسبت به مصرف چاي داخل و گرايش به مصرف چاي خارجي، ورود دلالان، قاچاق چاي و... گرديده است. (البته اين عامل بعنوان تنها عامل محسوب نمي گردد بلکه آنرا مي توان بعنوان يکي از مهمترين عوامل ذکر نمود)  لذا شركت تي نوش قصد دارد با ايجاد كارخانه اي مجهز با جديدترين ماشين آلات به قطبي در زمينه تهيه و توزيع چاي و مشتقات آن تبديل شود. بدين ترتيب علاوه بر اينكه از مصرف چاي هاي خارجي در داخل كاسته مي شود، زمينه صادرات به ديگر كشورها هم فراهم مي شود. طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
ترکیب شیمیایی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
محاسبه فضای مورد نیاز تولیدی
فضای مورد نیاز غیر مستقیم تولید
فضای مورد نیاز نهارخوری و آشپزخانه
فضای مورد نیاز سرویس بهداشتی
فضای مورد نیاز انبار مواد اولیه
فضای مورد نیاز انبار محصول
خلاصه وضعیت فضاهای مورد نیاز
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 


 طرح توجیهی تولید چای کیسه ای,دانلود طرح توجیهی تولید چای کیسه ای,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید چای کیسه ای,طرح توجیهی چای کیسه ای,طرح تولید چای کیسه ای
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود