کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید پروتئين سويا
 

معرفي محصول طرح توجیهی:

پروتئين سويا يك محصول خوراكي است که پروتئن آ ن خاصيت جايگزيني پروتئين حيواني را دارد . پروتئين سويا در صنايع مختلف از جمله بيسكويت سازي ، شيريني سازي و مصارف گوشتي مورد استفاده قرار مي گيرد و روز به روز بر اهميت وميزان مصرف آن افزوده مي شود .

توضيح موارد مصرف وكاربرد :

همانگونه كه ذكر شد ارزش تغذيه اي محصولات پروتئيني سويا  در كنار خصوصيات بسيار مهم كاربردي اين محصولات باعث مي گردد مصارف خوراكي و مصارف صنعتي زيادي براي اين محصولات شناسايي شود. بيشترين حجم مصرف انواع پروتئين هاي سويا مربوط به مصارف خوراكي و تغذيه اي آن است بطوريكه تمامي مصرف آرد سويا بافت دار و آرد سويا با چربي كامل و حدود 94 درصد مصرف آرد سوياي بدون چربي ، مصارف خوراكي و تغذيه اي است . اين سهم در مورد كنسانتره به 89  درصد و در مورد ايزوله سويا به 72 درصد كاهش مي يابد كه گرچه نشان دهنده قابليت مصرف اين دو محصول در كاربردهاي صنعتي و ساير كاربردها است ليكن همچنان مصارف تغذيه اي و خوراكي نيز در مورد اين محصولات نيز بيشترين حجم را بخود اختصاص داده است و در مجموع مي توان اظهار داشت كه بيش از 90 درصد مجموع مصارف انواع پروتئين هاي سويا مربوط به مصارف خوراكي و تغذيه اي ا ست . بطور كلي محصولات پروتئيني پروسس شده سويا را مي توان براساس مقدار پروتئين به سه دسته كلي تقسيم بندي نمود :"آرد وگريتس سويا" ، "كنسانتره سويا" و "ايزوله سويا"­­­­­­­­­­­­­­­­ دسته بندي مذكور از پروتئين هاي سويا براساس درصد پروتئين و نيز استفاده از هر يك بعنوان ماده اوليه در توليد ساير محصولات بر پايه سويا بدست آمده است ، گرچه ممكن است قبل از استفاده از اين مواد پروسس هاي بيشتري نيز روي آنها انجام گيرد .

بطور كلي سه دسته محصولات پروتئيني ذكر شده در بالا ( بجز آرد سويا با چربي كامل) از فليك هاي بدون چربي سويا تهيه مي شوند .

 

  • آرد و گريتس سويا :

آرد و گريتس سويا از فليك هاي بدون روغن سويا تهيه مي شود و حاوي حدود 40 تا54 درصد پروتئين است . آرد و گريتس سويا داراي كمترين درصد پروتئين خالص در بين محصولات پروتئيني سويا است و مي توان آنها را  با درصدهاي متفاوت چربي و اندازه ذرات( مش) مختلف توليد نمود . گريتس (Grits) سويا محصولي مشابه آرد سويا است با اين تفاوت كه فليك هاي بدون چربي سويا بصورت قطعات  غير يكنواخت خرد شده است و در واقع گريتس از خرد كردن و الك كردن درشت توليد مي شود در حاليكه آرد سويا را از آسياب كردن ريز بدست مي آورند. بطور كلي آرد سويا به سه صورت قابل تهيه است :

  1. آرد سوياي طبيعي يا با چربي كامل كه از دانه سويا مستقيماً تهيه مي گردد .
  2. آرد سوياي بدون چربي كه از فليك هاي بدون چربي سويا تهيه مي شود .
  3. آرد سويا ليسيتينه
  • پروتئين ايزوله سويا :

   ايزوله سويا باقيمانده پروتئيني حاصل از فليك هاي بدون چربي سويا است و  تنهامحصولي از سويا است كه بصورت تجاري با بالاترين درصد پروتئين توليد مي گردد . ايزوله سويا بصورت ماده خشك حاوي حدود 90 درصد پروتئين بوده و در واقع بيشترين مقدار پروتئين در تمامي محصولات سويا را دارا است . اين ماده بالاترين منبع غذايي جهت تأمين اسيدهاي آمينه بوده و بدليل طعم ملايم ، آن را مي توان بدون واهمه از تغيير مزه و خصوصيات ظاهري به مواد غذايي اضافه نمود . اين ماده همچنين منبع تأمين پروتئين در جانشين هاي شير است و بدليل دارا بودن بالاترين درصد پروتئين براي تمامي افراد نيازمند به پروتئين زياد قابل استفاده است .

 

  • پروتئين  كنسا نتره سويا :

كنسانتره سويا حاصل انجام برخي فرآيندها بر روي فليك هاي بدون چربي سويا است كه تحت فرآيندهاي مذكور بيشتر اجزاء غير پروتئيني محلول در آب از آن خارج مي شود و محصول به صورت ماده خشك داراي حدود 70 درصد پروتئين حاصل مي گردد .كنسانتره سويا بسيار مغذي بوده و براي كودكان در سن رشد ، دوران حاملگي و شيردهي بانوان ، افراد پير و ضعيف ، افراد بيمار و بطور كلي در هر جايي كه كمبود پروتئيني بشدت احساس مي شود ، قابل مصرف است .

اهميت استراتژيكي کالا در دنياي امروز :          

در سالهاي آغازين قرن بيست و يكم شايد بتوان سويا را منبع اساسي و عمده تأمين پروتئين مصرفي مردمان قرن حاضر در سالهاي آينده دانست .امروزه سويا بعنوان يك كالاي استراتژيك نه تنها پاسخگوي مصارف غذاي متنوع و متعدد در زنجيره گسترده صنايع غذايي است ، بلكه مصرف صنعتي فراواني يافته است . سويا يا لوبياي روغني از نباتات قديمي و بومي آسياست كه قرن ها به عنوان غذاي مردم آسيا بخصوص كشور چين مطرح بوده است . حبوبات از منابع غني از پروتئين و اسيد آمينه ليزين مي باشند و در بين آنها سويا بالاترين مقدار پروتئين و اسيد آمينه ليزين را دارا مي باشد و مكمل غلات محسوب مي شود . آرد سويا از فرآورده هاي پروتئين سويا است كه جزء محصولات جانبي كارخانجات روغنكشي است بنابراين تنها فرآورده ارزان قيمت سويا محسوب مي شود كه قابل اختلاط با آرد گندم بوده در تهيه فرآورده هاي گوناگون از جمله ماكاروني بكار مي رود كه غذاي مناسب براي اقشار كم درآمد و غذاي مورد علاقه كودكان است و توليد ماكاروني تقويت شده مطلوب و مورد پذيرش در صورتي است كه آرد سوياي مورد مصرف انساني در شرايط مناسب تهيه گردد و حرارت و رطوبت و زمان براي پخت آن كاملاً كنترل گردد تا آرد سويا داراي كيفيت خوب و جذب آب مناسب باشد . سويا از خانواده بقولات بوده و كشت آن مقدار زيادي ازت از نوع آلي به خاك مي دهد و بعنوان يك گياه پايدار كننده كشاورزي ناميده مي شود . دانه سويا بدليل داشتن مقدار پروتئين بالا داراي ارزش تغذيه اي زيادي بوده و محصولات آن مصارف تغذيه اي ( انسان و دام) و مصارف صنعتي فراوان دارد . اين گياه با دارا بودن بيش از 12000 گونه ( واريته ) در جهان در طبقه بندي دو گانه رشد نامحدود و رشد محدود و در 12 گروه رسيدگي با كليه شرايط محيطي و امكانات زراعي تطابق داده شده است . دانه سويا منبع مهم تأمين روغن و پروتئين گياهي در جهان مي باشد و بسته به نوع استفاده از دانه سويا و به منظور استفاده هرچه بهتر از آن لازم است واريته مناسب انتخاب و كاشت گردد .ارقام پيشرفته سويا داراي خصوصيات تكامل يافته نظير مقاومت به آفات و امراض ، مقاوم نسبت به تنش هاي محيطي با عملكرد مطلوب مي باشد . سويا در محدوده توليد ذرت براحتي توليد مي شود و در تناوب با آن نقش ارزنده اي دارد . سويا در ايران در شرايط ديم و آبي در كشت اول و دوم كشت مي گردد و تعدادي از كشاورزان توانسته اند عملكرد هاي مطلوبي در حد 4500 كيلوگرم تا 4700 كيلوگرم در هكتار حتي با ارقام خيلي قديمي برداشت نمايند ، گرچه مقدار متوسط عملكرد بسيار كمتر از اين حد است . طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
ترکیب شیمیایی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
محاسبه فضای مورد نیاز تولیدی
فضای مورد نیاز غیر مستقیم تولید
فضای مورد نیاز نهارخوری و آشپزخانه
فضای مورد نیاز سرویس بهداشتی
فضای مورد نیاز انبار مواد اولیه
فضای مورد نیاز انبار محصول
خلاصه وضعیت فضاهای مورد نیاز
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 

 

 

 


 طرح توجیهی تولید پروتئين سويا ,دانلود طرح توجیهی تولید پروتئين سويا ,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید پروتئين سويا ,طرح توجیهی پروتئين سويا ,طرح تولید پروتئين سويا
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود