کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی احداث كشتارگاه
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

هدف از ارائه اين گزارش بررسي امكان احداث كشتارگاه دام اعم از گاو و گوسفند ميباشد. انواع توليدات كشتارگاهي از قبيل گوشت قرمز ، پوست ، دل و جگر، روده و غيره مي باشد كه بدليل استفاده از فرآيند صنعتي در اين نوع كشتارگاهها به همراه ساير توليدات قابل استفاده ناشي از كشتار دام ( از قبيل خون و امعاء و احشاء ) بصورت بسته بندي و كاملاً با رعايت نكات بهداشتي و زيست محيطي توليد و عرضه مي گردد. لازم بذكر است كه در ارتباط با محصولات توليدي حاصل از ذبح گاو و گوسفند ، گوشت قرمز بعنوان كالاي اصلي در نظر گرفته شده و كليه محاسبات نيز بر آن اساس انجام مي گيرد و ساير محصولات بعنوان محصول جانبي در نظر گرفته مي شوند .همانطور كه مشاهده مي شود بعضي از محصولات حاصل از ذبح گاو و گوسفند با يكديگر مشترك هستند و مسلماً كاربرد مشتركي خواهند داشت .

موارد مصرف و کاربرد:

همانگونه كه ديديم علاوه بر گوشت قرمز بعنوان اصلي ترين محصول كشتارگاه ، ساير محصولات حاصل از ذبح گاو و گوسفند شامل محصولاتي نظير پوست ، زبان و مغز ، دل و جگر و قلوه و ... مي باشد كه نحوه مصرف محصولات حاصل از كشتار را مي توان بين مصارف نهايي و واسطه اي تقسيم بندي نمود. منظور از محصولات نهايي محصولاتي است كه مستقيماً توسط مصرف كننده نهايي مصرف مي شود و چنانچه محصول در ساير فرآيندهاي توليد بعنوان كالاي واسطه اي مورد استفاده قرار گيرد ، كاربرد آن كاربرد واسطه اي خواهد بود . بدين لحاظ مي توان براي گوشت قرمز بعنوان اصلي ترين محصول كشتارگاه هم مصارف نهايي ( مصرف نهايي توسط خانوارها) و هم مصارف واسطه اي ( مانند استفاده در توليد سوسيس و كالباس و غيره ) را قائل شد. پروتئين ها در ميان مواد غذايي ، از اهميت ويژه اي برخوردار هستند . پروتئين از لغت يوناني به معناي برتر اقتباس شده است . اولين بار مولدر هلندي در سال 1837 ، پروتئين ها را كشف كرد . از آن هنگام تاكنون ، روزبه روز اهميت پروتئين ها درجيره غذايي انسان و    افزوده مي شود . پروتئين ها از دو منبع نباتي و حيواني بدست مي آيند . هر يك از انواع پروتئين هاي نباتي و حيواني داراي خواص ويژه اي هستند كه از لحاظ ساختمان شيميايي و تناسب اسيدهاي آمينه و چگونگي تركيب با يكديگر فرق دارند . از اين رو غذايي متعادل از تركيب اين دو دسته پروتئين حاصل مي شود . پروتئين هاي حيواني به علت داشتن اسيد آمينه هاي ضروري و عوامل محرك رشد ، تأثير به سزايي در رشد و ترميم بافت ها و سلامتي افراد دارند . از اين رو به آنها پروتئين كامل نيز مي گويند . گفتني است پروتئين حيواني ، نقش مهم و ارزنده اي در تأمين سلامتي جوامع بشري ايفاء مي كند . مطالعات انجام شده در پاره اي از نقاط جهان نشان مي دهد كمبود پروتئين حيواني در جيره غذايي از نظرفكري و جسمي فرد را ضعيف و رنجور نموده و طول عمر ، قدرت كار و فعاليتش را كاهش مي دهد . برخي از مردم هندوستان به علت عقايد مذهبي ، از خوردن گوشت و لبنيات امتناع مي كنند و غذاي آنها را غالباً مواد گياهي تشكيل مي دهد . در صورتيكه در جيره ي غذايي مردم نقاط ديگري از همين كشور ، گوشت و فرآورده هاي حيواني به وفور يافت مي شود . مقايسه اين دو نشان داده است كه گروه دوم ، قد بلند تر ، ساختمان بدني قوي و از طول عمر بيشتري نسبت به گروه اول برخوردار   هستند كه اين امر خود از تفاوت وضع تغذيه آنها ناشي مي شود .بطور كلي ثابت شده است در كشورهايي كه مصرف پروتئين بخصوص نوع حيواني آن در حد كافي است ، متوسط طول عمر بيشتر از حد متعارف است .

پروتئين از نظر فيزيولوژيكي نيز در بدن انسان وظايف متعددي دارند كه مهمترين آنها عبارتند از :

  1. پروتئين براي رشد سلولي ارگان ها ، ترميم بافت هاي بدن و همچنين ساير فعاليتهاي سلولي لازم و ضروري است .
  2. آنزيم ها و بعضي از هورمونهاي حياتي بدن از پروتئين ها ساخته مي شوند وفقدان پروتئين در غذا ، ساختن آنها را در بدن دچار اشكال مي سازد .

3-دفاع بدن در برابر بيماريها توسط پادتن صورت مي گيرد . پادتن ها مانند ساير پروتئين ها از   اسيدهاي آمينه حاصله از مواد غذايي تأمين مي شوند . از اين رو كمبود پروتئين در غذا ، سبب كاهش يافتن قدرت دفاعي و پيدايش امراض و عوارض مختلف در بدن مي شود .

مقدار پروتئين مورد نياز براي تغذيه انسان:

   مقدار مصرف پروتئين در كشورهاي مختلف به شرايط جغرافيايي ، وضع اقتصادي ، عادات غذايي ، فرهنگ ، مذهب ، سنن و ... بستگي دارد . ولي بطور كلي هر انساني براي حفظ سلامتي خود احتياج به مصرف حداقل پروتئين تعيين شده دارد ، اما ميزان احتياج روزانه بدن افراد به پروتئين به سن ، جنس و وزن افراد بستگي دارد . معمولاً براي بزرگسالان كه مرحله رشد را پشت سر نهاده اند ، روزانه مصرف يك گرم پروتئين به ازاي هر كيلوگرم از وزن بدن ضروري است . بعنوان مثال يك شخص بالغ داراي وزن 70 كيلوگرم ، مي بايستي 70 گرم پروتئين در روز مصرف كند كه به نظر بيشتر دانشمندان ، حداقل 25 درصد آن بايد از منابع پروتئين حيواني تأمين شود .

 

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز:

البته اهميت اين محصول كشاورزي و نقش آن در سبد غذائي انسانها مبحثي نيست كه بر كسي پوشيده باشد.گوشت به عنوان به عنوان يك ماده غذائي اصلي در سبد غذائي خانوار چه در شهر وچه در روستا قرار داردودر هرم غذائي نيز به عنوان یکی از  منابع اصلی پروتئين قرار گرفته است.مصرف اين ماده غذائي بخصوص در كشور هاي توسعه يافته از رشد نسبتاً بالائي برخوردار ميباشدو در حقيقت مصرف اين محصول رابطه مستقيمي با سطح طبقاتي خانوار در بخشهاي مختلف دارد .به اين ترتيب كه مطابق بااعلام رئيس بخش الياف و فرآورده‌هاي دامي موسسه تحقيقات علوم دامي سرانه مصرف گوشت در ايران چيزي حدود 6 كيلو كمتر از ميانگين مصرف در دنيا و يا حداقل در كشورهاي با سطح طبقاتي مشابه ايران ميباشد.البته بررسي آمار مصرف گوشت در برخی ازكشور هاي اروپائي ما را به رقم سرانه 28 كيلو گرم ميرساند.البته طي سالهاي اخير با رشد آمار توليد در اين فراورده ظاهراً به خود كفائي رسيده ايم و طي چند سال آتي نيز توليد گوشت از مرز 1 ميليون تن نيز خواهد گذشت. اما انچه مشخص است سطح طبقاتي خانوار در مصرف آن تاثير گذار خواهد بود طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
ترکیب شیمیایی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
محاسبه فضای مورد نیاز تولیدی
فضای مورد نیاز غیر مستقیم تولید
فضای مورد نیاز نهارخوری و آشپزخانه
فضای مورد نیاز سرویس بهداشتی
فضای مورد نیاز انبار مواد اولیه
فضای مورد نیاز انبار محصول
خلاصه وضعیت فضاهای مورد نیاز
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 


 طرح توجیهی احداث كشتارگاه ,دانلود طرح توجیهی احداث كشتارگاه ,دانلود رایگان طرح توجیهی احداث كشتارگاه ,طرح احداث كشتارگاه , احداث كشتارگاه
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود