کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید عصاره مالت و ماءالشعير
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

  1. توليد عصاره مالت
  2. توليد ماءالشعير

در اين بخش ابتدا به معرفي جو و مالت بعنوان مواد اولية اصلي توليد محصولات مورد نظر پرداخته خواهد شد و سپس به بررسي مشخصات و ويژگيهاي عصاره مالت و ماءالشعير خواهيم پرداخت . مادة اوليه توليد مالت دانه جو است فاكتورهاي كيفيت در مالت با فاكتورهاي كيفيت در دانه ارتباط نزديك دارد . لذا  لازم است براي اين منظور از دانه هاي درشت ، سالم ، تميز و عاري از آفت زدگي و كپك زدگي استفاده شود . دانه هاي قهوه اي طلايي و دانه هايي كه داراي انباشتگي و رسيدگي كامل هستند مناسب ترند .جو را از آن رو كه اكثراً با گندم مقايسه مي كنند ، بايد گفت كه خواص غذايي گندم بيشتر از جو مي باشد ولي خواص درماني جو بيشتر مي باشد و بر خلاف گندم سبوس آن ، ماده  ضد كلسيم ندارد .آنچه در مورد جو حائز اهميت است ، مقادير زياد ويتامين B موجود در آن است ، مشتقات اين دانه از بالا رفتن چربي خون و سفيد شدن مو جلوگيري مي كنند ، همچنين دانه جو داراي چند نوع آنزيم                مي باشد كه مي تواند نشاسته آنرا به قند جو تبديل كند ، همچنين از ديگر مواد تشكيل دهنده جو         مي توان به 10% مواد ازته ، 2% چربي ، 70% مواد نشاسته اي و سلولز اشاره كرد و نيز داراي فسفر ، كلسيم ، آهن مي باشد .

الف - جو

   از آنجا كه جو ماده اوليه تهيه مالت و بالطبع ماءالشعير است ، بنابراين بهتر است بطور خلاصه به بررسي خواص جوي قابل قبول براي اين منظور بپردازيم .

  • تركيبات دانه جو

كربوهيدرات ها : قسمت عمده اي از تركيبات دانه جو را تشكيل مي دهند . مقدار آنها تا وزن دانه خشك مي رسد و از جنس نشاسته مي باشد و شامل آميلوز و آميلوپكتين مي باشد . آميلوز در اثر دياستاز هيدروليز شده مالتوز و دكسترين ميد هد . بعلاوه در دانه جو مقاديري حدود 5-4% سلولز و همي سلولز و 2-1% انواع صمغ وجود دارد .

مواد ازته :

حدود 11% وزن جو خشك را تشكيل مي دهند و هر قدر پروتئين جو بيتشر باشد براي مالت سازي از كيفيت كمتري برخوردار است .

چربي :

چربي حدود 3-2% وزن دانه خشك جو را تشكيل مي دهد .

- آنزيم هاي دانه جو :

   مهمترين آنزيم هاي دانه جو آلفا و بتاآميلاز است در مقايسه با دانه گندم بتاآميلاز از دانه گندم بيشتر است اما مقدار آن تابع گونه جو و شرايط كاشت ، داشت و نگهداري محصول است . در طي جوانه زدن مقداري آلفا آميلاز از دانه بوجود مي آيد . آنزيم  بتاآميلاز جو شش رديفه بيشتر از مقدار آن در جو دو رديفه است بديهي است طي عمليات مختلف مالت سازي تغييرات زيادي درنوع و ميزان آنزيم هاي جو اتفاق  مي افتد. 

- نگهداري جو :

   براي نگهداري جو لازم است از شرايطي كم و بيش شبيه روشهاي نگهداري گندم استفاده نمود . براي نگهداري طولاني مدت جو لازمست رطوبت محل نگهداري كمتر از 10% و دماي آن پايين باشد در غير اين صورت در اثر تنفس دانه ها مقداري از وزن دانه افت كرده و امكان آفت زدن آن فراهم مي شود .

 

ب- مالت :

    به جو جوانه زده و برشته شده اطلاق مي گردد به عبارت ديگر براي تهيه مالت جو ، آن را سبز كرده و سپس با حرارت غير مستقيم رطوبت آن را گرفته و پس از جدا كردن جوانه و ريشه جهت مصارف ساليانه ذخيره مي كنند . براي گرفتن عصاره مالت ، مالت را آسياب كرده و آن را با مخلوط مقدار معيني آب در درجه حرارت مختلف مي پزند تا شربت شيرين مالت بدست آيد . شربت حاصله را بعد از جدا كردن تفاله جو و صاف كردن تحت خلاء مي جوشانند تا غليظ شود همچنين براي بعضي مصارف آن را به شكل پودر در مي آورند ، اين ماده بسيار مغذي بوده و براي مصارف گوناگون غذايي بكار مي رود .

توضیح موارد مصرف و کاربرد

   مالت و عصاره مالت به دليل ويژگيهاي آنزيمي قدرت طعم دهندگي ، رنگ و ارزش تغذيه اي آن در دنيا موارد استفاده فراواني دارد . كاربرد عصاره مالت در صنايع مختلف غذايي چون صنايع قنادي ، بيسكويت سازي ، كراكرهاي تخميري ، انواع كارامل ، شيريني و بسياري از انواع نوشابه ها و نيز در غذاي كودك بعنوان مكمل هاي تقويتي و غذايي مي باشد .ضمن اينكه به علت خاصيت ملين بودن عصاره مالت تجويز آن براي كودكان كه دستگاه گوارشي آسيب پذيري دارند بسيار مناسب است . مصرف اين ماده استخوانبندي را محكم و ضعف و بي اشتهايي را از بين مي برد . در موارد سوء هاضمه هاي گلوسيدي كمبود ترشح بزاق و در دوران نقاهت بيماريها و در تمام مراحلي كه به يك غذاي سهل الهضم نياز است مورد استفاده قرار مي گيرد . در ديگر صنايع چون صنايع نساجي و ميكروبيولوژي نيز كاربرد دارد . در مورد كاربردهاي عصاره مالت نيز همانطور كه در بخش قبل به بخشي از آن اشاره شد به خاطر داشتن مواد مقوي و مغذي براي ساخت مكملهاي غذايي كودك و نيز براي مادران شيرده بسيار مورد مصرف است چرا كه ترشحات غدد شير را زياد مي كند و بعنوان منبعي سرشار براي ويتامين B1 و B2 و اسيدهاي آمينه شناخته شده است از اين رو بعنوان ماده غذايي تجويز شده توسط پزشكان براي برخي بيماران نيز استفاده مي شود .  از طرف ديگر از مصارف صنعتي عصاره مالت مي توان به كارخانجات بيسكويت و كلوچه سازي ، شكلات و  شيريني پزي اشاره كرد كه به عنوان غني كننده و يا مكمل و يا بهبود دهنده به همراه ساير مواد اوليه مصرف مي شود و دليل عمده مصرف اين ماده در صنايع غذايي وجود آنزيمهايي در آن است كه توانايي تبديل مواد غذايي نشاسته اي به مالتوز و دكسترين دارا بوده و هضم و جذب آنها را آسانتر مي كند . عصاره مالت هم بصورت مايعي با ويسكوزيته بالا در بشكه هاي 220 ليتري و هم بصورت پودر عصاره مالت قابل عرضه و قابل مصرف مي باشد . درخصوص كاربرد ماءالشعير همانطور كه در قبل گفته شد اين محصول بعنوان كالاي نهايي به علت خواص غذايي و طبي نسبت به ساير نوشابه ها دارد در اكثر مكانهاي ورزشي مثل استاديومها ، ورزشگاهها ، سالن هاي بدنسازي و استخرها و ... ماءالشعير به نحو چشمگيري بيشتر از نوشابه هايي ديگر مصرف مي شود . از طرف ديگر چون ماء الشعيرطبع سردي دارد در تابستان و مواقعي كه گرماي هوا زياد است . مصرف آن رو به فزوني مي رود . همچنين مصارف زيادآن به همراه غذا چه در ايران و چه در ساير كشورها از ديگر كاربردهاي مهم آن است

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

در مورد سهم قابل حصول بازار براي محصول ماءالشعير اشاره به چند نكته مي تواند راه گشا باشد . از يك سو در سالهاي گذشته به علت عدم وجود بازار رقابتي براي اين محصول از يكسو و وجود بازار رقابتي و پرتنوعي از انواع نوشابه ها ، بازار به مرور زمان از ماءالشعير خالي و متعاقباً از نوشابه ها پر شد ، بنابراين نوشابه هاي معمولي راحتتر و سريعتر در دسترس مردم قرار گرفت و مصرف كنندگان نيز به مصرف اين محصول پرداختند ولي در دو سه سال گذشته به علت پي بردن مردم به مضرات زياد نوشابه ها كه از آنها مي توان بعنوان مثال به پر كالري بودن و چاق كنندگي آنها و نيز ميزان قند بالاي آنها اشاره كرد و اين موارد به كرات در رسانه هاي گروهي به مردم تذكر داده مي شوند ، باعث شده است كه روند تقاضا به سوي مصرف نوشيدنيهاي طبيعي تر ، نظير آب معدني و ماءالشعير و آبميوه حركت كند ، تأييد كننده اين موضوع ، افزايش واردات ماءالشعير ، در دسترس بودن اين محصول در اكثر مناطق ، وجود قفسه هاي بزرگ براي محصولات وارداتي در فروشگاهها در مقابل قفسه هاي كوچك براي محصولات داخلي و همچنين رضايت فروشندگان از فروش خوب اين محصولات با وجود قيمت بالاي آنها است . طرح توجیهی مناسب برای اخذ وام و ارائه به ارگان ها و سازمان های اقتصادی و برای اهداف کارآفرینی و اشتغالزایی

عناوین این طرح شامل :

مقدمه
معرفی محصول
نام و کد محصول(آیسیک )
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
بررسی و ارائه استاندارد ( ملی یا بین المللی )
استاندارد و ویژگی های محصول
ویژگیهای ظاهری
ویژگیهای شیمیایی و میکروبیولوژی
نحوه بسته بندی
بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
قیمت محصول در ۵ سال گذشته
توضیح موارد مصرف و کاربرد
اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
شرایط صادرات
وضعیت عرضه و تقاضا
شرحی بر وضعیت تولید کنندگان داخلی محصول
بررسی وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه در دست اجرا
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم
بررسی اجمالی رقبا و دور نمای پوشش تقاضا در سالهای آتی
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات پارافین کلره و امکان توسعه آن
شرحی بر وضعیت گذشته صادرات محصولات
صادرات ، بررسی سوابق و عوامل اصلی مؤثر در آن
شرحی بر صادرات
محدودیتهای دولت جهت صادرات
بررسی نیاز به محصول با اولویت صادرات
چگونگی انتقال تکنولوژی
مسائل زیست محیطی مرتبط با تکنولوژی منتخب
ضایعات تولیدی تکنولوژی منتخب
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت به تفکیک ریالی و ارزی
تعیین ظرفیت اقتصادی
محاسبه تعداد ماشین آلات مورد نیاز
انتخاب فروشنده یا سازنده ماشین آلات
سایر نیازمندیها
لیست تجهیزات آزمایشگاهی
تجهیزات حمل و نقل درون و برون کارگاهی
تجهیزات اداری مورد نیاز طرح
فضاها و ساختمانها
فضای مورد نیاز بخش اداری کارخانه
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تأمین آن
مشخصات فنی مواد اولیه و میزان مصرف
میزان مواد اولیه ( اصلی ، کمکی و بسته بندی) مورد نیاز طرح
میزان مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید محصولات طرح
میزان مواد مصرفی کمکی و بسته بندی
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
چارت سازمانی دوران بهره برداری
بررسی و تعیین میزان تأمین آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و
تأسیسات برق اضطراری
سیستم تصفیه آب
سیستم تصفیه فاضلاب
سوخت مصرفی ( گاز و گازوئیل )
سیستم هوای فشرده
سیستم بخار مصرفی
سیستم گرمایش
سیستم سرمایش
تجهیزات اطفاء حریق
وضعیت حمایتهای اقتصادی و بازرگانی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی  و  پیشنهاد  نهایی  در  مورد  احداث  واحد های جدید

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 


 طرح توجیهی تولید عصاره مالت و ماءالشعير,دانلود طرح توجیهی توليد عصاره مالت و ماءالشعير,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید عصاره مالت و ماءالشعير,طرح توجیهی عصاره مالت و ماءالشعير,طرح توليد عصاره مالت و ماءالشعير, عصاره مالت و ماءالشعير
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود