کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

گزارش حاضر مطالعات امكان سنجي مقدماتي توليد كارتن بسته بندي از ورق پلاستيك مي باشد . اين مطالعات در قالب متدولوژي مطالعات امكان سنجي تهيه گرديده است و مطابق متدولوژي فوق ، ابتدا محصول مورد مطالعه به طور دقيق معرفي شده و سپس بررسي هاي لازم روي بازار آن صورت خواهد گرفت و در ادامه مطالعات فني در خصوص چگونگي توليد و امكانات سخت و نرم افزاري مورد نياز نيز شناسايي شده و در نهايت ظرفيت هاي اقتصادي و حجم سرمايه گذاري مورد نياز براي اجراي طرح توجیهی  برآورد و ارائه خواهد شد تا با استفاده از آن سرمايه گذران و علاقه مندان محترم بتوانند كليه اطلاعات مورد نياز را كسب و در جهت انجام سرمايه گذاري اقتصادي با ديد باز و مسير شفاف اقدام نمايند . اميد است اين مطالعات كمكي هرچند كوچك در راستاي توسعه صنعتي كشورمان بعمل بياورد . بسته بندي ، آخرين مرحله در توليد هر كالايي مي باشد و اهميت آن براي همگان رو شن و شفافمي باشد و كارتن ها يكي از قطعات مهم در بسته بندي نهايي كالا محسوب مي گردند. براي توليد كارتن از كاغذ استفاده مي گردد و همانطوري كه مي دانيم كاغذ خود از منابع درختي و برخي ضايعات كشاورزي مانند ساقه نيشكر، گندم، جو و موارد مشابه تهيه مي شود. نكته اي كه در اينجا بايد گفت اين است كه هر چند منابع سلولزي غير درخت نيز در توليد كاغذ مورد استفاده قرار مي گيرد ولي به علت پايين بودن خصوصيات مكانيكي كاغذ حاصله از آنها ، خمير چوب در كليه تركيبات خميرسازي كاغذ مواد فوق نيز وجود دارد و به نوعي مي توان گفت كه در بخش عمده كاغذ و كارتن توليدي جهان خمير چوب حضور داشته و نقش اساسي را ايفاء مي نمايند. افزايش جمعيت و گسترش توليدات سبب افزايش ميزان استفاده از كارتن ها شده است و نظر بر ضرورت استفاده از خمير چوب در توليد خمير كاغذ، ساليانه حجم تخريب منابع طبيعي كشورها به منظور استفاده از درختان جهت توليد كاغذ، افزايش پيدا كرده است و لذا دانشمندان جهت كاهش اثرات مخرب زيست محيطي اين فرايند، به فكر ارائه مواد جايگزيني براي كاغذ افتاده و كارتن پلاستيكي را مي توان يكي از موارد جايگزين فوق الذكر معرفي كرد . از طرف ديگر كاربرد پلاست يك ها نيز همانند كاغذ در جوامع بشري روز به روز در حال افزايش است و اين در حالي است كه پلاستيك ها يك كالاي تجزيه ناپذير در محيط بوده و رها كردن آن در محيط سبب آلودگي آن مي شود و در اين ميان، دانشمندان با معرفي كارتن پلاستيكي به بازار، دو كمك بسيار قابل توجه را در حفظ محيط زيست انجام داده اند كه موارد فوق به شرح زير است.

كاهش ضرورت قطع درختان جمعيت توليد كاغذ

همانطوري كه در بالا ذكر شد ماده اوليه اصلي كاغذ و كارتن چوب درختان است . لذا با كاهش توليد كارتن هاي مقوايي و كاغذي، نياز به ماده اوليه كاهش پيدا كرده و بدينوسيله درخت كمتري قطع خواهد شد.

بازيافت پلاستيك هاي ضايعات

يكي از معضلات بزرگ جهان امروز، وجود زباله هاي بسيار زياد شهري مي باشد كه اين مسئله همواره مشكلات عديده اي را براي مديران شهري و همچنين مسئولين حفاظت محيط زيست ايجاد كرده است. پلاستيك ها يكي از م واد متشكله زباله ها مي باشد كه به علت تجزيه ناپذيري آن در محيط، ايجاد آلودگي هاي زيست محيطي شده است . بنابراين جمع آوري و بازيافت اين مواد، يكي از اقدامات ملي و اساسي در جهت كمك به حفاظت محيط محسوب مي گردد و در اين ميان ايجاد كارخانه هاي تبديلي در همين راست ا انجام مي گيرد. ماده اوليه توليد ورق كارتن پلاستيكي از مواد پلاستيكي است كه در بخش عمده آن از پلاستيك هاي ضايعاتي استفاده مي شود. بنابراين با توسعه صنعت ساخت كارتن پلاستيكي، جمع آوري و بازيافت مواد پلاستيكي از محيط نيز گسترش پيدا مي نمايد . شكل زير نمونه اي از اين كارتن را نشان داده است . باتوجه به مطالب ذكر شده، مي توان گفت كه كارتن هاي پلاستيكي با دو نقش اساسي، عامل بسيار مهمي در حفاظت محيط زيست انسان ها محسوب مي گردد. از طرف ديگر اصل ي ترين نقش كارتن هاي پلاستيكي، جايگزيني براي كارتن هاي كاغذي و مقوايي مي باشد. از اينرو در اينجا بهتر ديده شده است كه برخي نقاط قوت و ضعف اين كارتن ها را در مقايسه با كارتن هاي كاغذي عنوان گردد كه اين امر ذيلاً صورت گرفته است. كارتن ها براي بسته بندي كالاهاي مختلف و همچن ين در صنعت ساختمان براي عا يق كاري ، مورد استفاده قرار مي گيرد. از اينرو كارتن هاي پلا ستيكي نيز با همين منظور توليد و عرضه مي گردند . ليكن قابليت تحمل بار كارتن هاي پلاستيكي كمتر از كارتن هاي كاغذي و مقوايي مي باشد. از اينرو كاربرد آن براي كالاهاي سبك و حجيم تعريف شده است . كارتن هاي پلاستيكي به خودي خود داراي اهميت استراتژيكي خاصي در كشورها نمي باشند و به عنوان يك كالاي عادي و عمومي توليد و مصرف م ي شوند. ليكن در صورتي كه نگاه عميق به زنجيره توليد اين كالا انداخته شود، در آن صورت از نگاه حفظ محيط زيست، توليد و مصرف اين كارتن ها داراي اهميت بالا خواهد بود كه در مورد آن بيشتر توضيحات لازم ارائه شد . ليكن در اينجا جهت يادآوري، خلاصه اي از آن بازگو شده است.

كاهش استفاده از كاغذ در جامعه و متعاقب آن كاهش قطع درختان جهت توليد كاغذ .

جمع آوري و بازيافت پلاستيك ضايعاتي و زباله و تبديل آن به كارتن.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )


 


 طرح توجیهی تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک,دانلود طرح توجیهی تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک,طرح توجیهی کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک,طرح تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک, تولید کارتن بسته بندی از ورق پلاستیک
   مبلغ دانلود 10,0000 ریال
دانلود