کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی خودرو
 

معرفي محصول طرح توجیهی:

بي ترديد صنعت خودروسازي مهمترين نيروي محركه براي رشد اقتصادي در قرن گذشته بوده است. اكنون نيز صنعت قطعه سازي در جهان با تغذيه صنعت خودروسازي با توليد بيش از ٥٠٠ ميليون دستگاه خودرو، عمده ترين فعاليت توليدي در جهان محسوب ميگردد. به دليل خواص ويژه پلاستيكها و مزاياي آنها، جايگزيني قطعات فلزي خودرو با مشابه پلاستيكي آنها روز به روز در حال افزايش است. و در خودروهاي امروزي نسبت به خودروهاي دهه قبل قطعات پلاستيكي نقش پررنگتري دارند. يكي از سه بازار مهم پلاستيك و اولين بازار لاستيك است . انگيزه هاي مختلفي براي استفاده از پلاستيك و لاستيك در صنعت خودرو وجود دارد.

الف) تكنيكي: مثلاً ضربه گيرهاي فلزي از قواعد ضربهپذيري به خوبي پيروي نميكنند.

ب) اقتصادي: در واقع پلاستيك ها يك پاسخ اقتصادي من اسب براي توليد انبوه در صنايع خودرو هستند.

ج) زيباييشناسي: پلاستيك ها آزادي طراحي بيشتري را نسبت به فلزات يا مواد معمول ديگر ايجاد مي كنند.

د) زيست محيطي : كاهش مصرف سوخت و آلودگي هوا نياز به وسايل نقليه سبك و آيروديناميكي مناسب دارد. فاكتورهاي اصلي بر اي استفاده از يك ماده در توليد خودرو شامل هزينه هاي اجرايي، كارآيي و راندمانانرژي، آزادي در طراحي خودرو، كاهش صدا، مقاومت شيميايي و خوردگي است كه بيشتر اين ف اكتورها توسط پلاستيك ها تامين م ي گردند. در واقع فرآيندهاي شكل دهي پلاستيك ها در مقايسه با فلزات بسي ار متنوع و در پاره اي از موارد كم هزينه تر است و با استفاده از آنها مي توان قطعات پيچيده را به راحتي توليد نمود. پليمرها باعث راحتي بيشتر و در دسترس بودن فضاي مناسب، عملكرد بهتر و دوام بيشتر خودرو مي شوند. بسياري از سازندگان خودرو معتقدند كه بدون حضور پلاس تيكها نمي توان بطور همزمان به كاهشوزن، بهبود آئروديناميكي و افزايش قدرت موتور دست يافت. امروزه در امريكا و اروپا ١٠ درصد وزني و ٢٠ درصد حجمي هر خودرو را پلاستيك تشكيل م ي دهد و بررسي خودروها اروپايي نشان مي دهد كه ٦٣ درصد تزيينات داخلي، ١٥ درصد بدنه خ ارجي، ٩ درصد موتور و جعبه دنده، ٨ درصد سيستم الكتريكي و ٥ درصد وزني شاسي از مواد پليمري ساخته شده اند.

- كاربرد پلاستيكها در داخل خودرو

آزادي در طراحي، ايجاد سطوحي با ظاهر مناسب و متنوع، هزينه توليد كم و هماهنگي با مواد مختلف باعث شده است كه پلاستيك ها بطور وسيعي در قسمت هاي مختلف داخل خودرو به كار گرفته شوند. به هر حال پلاستيك هايي كه در داخل خودرو و در معرض حرارت ناشي از نور خورشيد هستند، بايد از نظر حرارتي پايدار بوده و به علاوه از ثبات نوري، مقاومت در برابر اشعه ماوراي بنفش(UV) و كيفيت ظاهري خوب برخوردار باشند.

قسمت جلوي خودرو (داشبورد، صفحه كنترل و علايم)

با وضع قوانين جديد ايمني در خودرو، داشبورد از فلز به پلاستيك تبديل شده است . اولين داشبوردهاي پلاستيكي شامل پوسته اي از آلياژ ABS يا پلي متيل متاكريلات (PMMA) بر روي اسفنج پلييورتان (PU) متصل به آرماتور فلزي بودند. با توسعه فن آوري قالب گيري تزريقي، داشبوردها از جنس ABS ساخته شدند، اما با افزايش مقدار شيشه مصرفي در خودروها براي آئروديناميك تر كردن آنها و نيز بهبود ميدان ديد راننده و در نتيجه زيادتر شدن زاويه شيشه هاي جلو، داشبوردها بيشتر در معرض نور خورشيد قرار گرفتند و به همين دليل به موادي با پايداري حرارتي بيشتر و مقاومت UV بالاتر احساس نياز شد.

كنسول

پلاستيكهاي مصرفي در ساخت كنسول با توجه به خواص مورد نظر به سه دسته تقسيم ميشوند:

الف- پلي پروپيلن: براي ساخت كنسول هاي ارزان مي توان از پليپروپيلن پر شده با مواد معدني استفاده نمود. محدوديت اين ماده توانايي كم در تحمل بار است.

ب- ABS براي ساخت كنسولي ارزان ولي پايدار از نظر ابعادي، مي توان از انواع ABS مقاوم در برابر حرارت استفاده كرد.

ج- آلياژ PC / ABS يا پلي فنيلن اكسيد اصلاح شده : اگر مقاومت در برابر حرارت و ضربه پذيري مهم باشد ميتوان از اين دو ماده استفاده كرد

رودري، تودوزي داخل و سقف

مواد رايج براي ساخت رودري شامل نئوپان (الياف چوب آغشته به رزين طبيعي يا فنوليك ) يا پلي - پروپيلن پر شده با چوب به عنوان زير لايه همراه با ورقه هاي اسفنج PVC يا پلييورتان با روكش PVC و تزئينات پارچ هاي از جنس نايلون و پلي استر براي هماهنگي با ساير سطوح داخل خودرو است . اگر مقاومت بيشتري در برابر گرما مد نظر باشد، مي توان از زير لايههاي گرمانرم مانند پلي پروپيلن PC / ABS و ABS ، استفاده نمود. در سال ١٩٨٠ فرآيند شكل دهي پوسته وينيلي به وسيله خلا و سپس تزريق اسفنج پلي يورتان سخت با چگالي كم معرفي شد و در بسياري از خودروهاي اروپايي مورد استفاده قرار گرفت . فرآيند معمول ديگر براي ساخت رودري، اكستروژن و لايه گذاري ورق گرمانرم با پارچه هاي پرزدار به علت به هم چسبيدن و فشرده شدن پرزها قابل استفاده نيست. براي تودوزي سقف خودروها تركيبات متعددي وجود دارد ولي معمول ترين آنها عبارتند از : پلي استايرن، پلياتيلن، پليپروپيلن، الياف شيشه يا نمدهاي فشرده. تودوزي سقف ماشين هاي اروپايي يا شامل زير لايه اي از جنس اسفنح پلي يورتان با لايه هايي از ورق SAM و اسفنج در دو طر ف آن است و يا سطح زيرين از اسفنج پلي يورتان با لايه اي نمد از الياف شيشه متصل شده به دو لايه ورق پلياتيلن در دو طرف و سطح تزييني از پارچه ميباشد.

صندلي

استفاده از پلييورتان گرم و سرد در ساخت صندلي باعث افزايش راحتي شده است.

فرمان، پدال ها و دستگيره درب

تحقيقات و هزينه هاي زيادي صرف جايگزيني پلاستيك به جاي فولاد در فرمان گرديد و در نهايت نايلون ٦ براي اين كار مناسب تشخيص داده شد. اسفنج پلي يورتان معمول ترين ماده براي ساخت فرمان است . كلاج، پدال هاي گاز و ترمز از نايلون تقويت شده با الياف شيشه س اخته مي شوند و معمول ترين مواد براي ساخت دستگيره هاي درب خودرو، نايلون و پليبوتيلن ترفتالات است. آلياژ PC / ABS در ٢٠٠ PC / ABS Rover و پليكربنات در بسياري از خودروهاي ژاپني براي ساخت دستگيره درب مورد استفاده قرار ميگيرد.

- كاربرد پلاستيك در قسمت هاي خارجي خودرو

سپر و جلو پنجره

قالپاق

آينه

چراغ ها

پنجره

باك بنزين

بدنه خودرو

سيستم تعليق و ميل گردان

اكسل

رينگ

پروانه و فيلتر هوا

مخزن رادياتور

پمپ بنزين

پمپ آب

موارد مصرف و كاربرد

سپر خودرو به عنوان واسطه بين بدنة خودرو و عامل ضربهگير جهت كاهش فشار ضربه و برخورد عمل كرده و در رديف قطعات ايمني و تزئيني خودرو مطرح ميباشد. در اشكال ١ تا ٦ نمايي از سپرهاي جلو و عقب سمند، پژو ٤٠٥ و ٢٠٦ ارائه گرديده است.

به طور كلي ميتوان سپرها را در سه دسته تقسيم بندي كرد:

الف- سپرهايي با سازه هاي خود تقويت شونده كه معمولا از پلا ستيك هاي مهندسي ساخته مي شوند براي مثال سپر خودروي Montego از جنس پليبوتيلن ترفتالات اصلاح شده ميباشد.

ب- سپرهايي با لايه جاذب انرژي از جنس پلي يورتان و پوسته محافظي از پلييورتان يا پلي پروپيلن اصلاح شده با لاستيك همراه با ساز ه هاي تقويتي SMC آلومينيم يا فولاد. براي مثال مرسدس بنز از اين سپرها در خودروهاي خود استفاده مي كند.

ج- سپرهايي با روكشهاي بيروني از جنس پلاستيكهاي اصلاح شده كه مستقيما بر روي قابهاي ،SMC آلومينيم يا فولاد قرار مي گيرند.

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

براي حذف فلزات و كمك به صنعت خودروسازي براي چيره شدن به محدوديت هاي موجود در اين صنعت، كليه پتانسيل هاي موجود در پليمرها، به كار گرفته ميشوند. پليمرها ميتوانند احتياجات اصلي بازار نظير رقابت اقتصادي، شكستن قيمتها، كاهش زمان چرخه هاي توسعه براي مدلهاي توليد انبوه و براي مدل كوچك و تحكيم قوانين آلودگي، بازيافت و انرژي را مرتفع ميسازند. صنعت خودروسازي و قطعه سازي به دليل نوع و ماهيت ارتباط، به حدي از فعاليتهاي يكديگر متاثر ميشوند كه گاهي تفكيك اين دو از هم نه تنها دشوار بلكه غير ممكن است. تجربه كشورهاي مختلفي كه در خصوص صنعت خودرو نقشي پيشتاز در خودروسازي جهان يافته اند، گوياي آن است كه در بدو ورود اين صنعت به هر كشوري، مونتاژ قطعات CKD آغازگر حركت بوده و سپس به تدريج استراتژي صنعتي، بومي كردن و توسعه سهم قطعات داخلي را مدنظر و عمل قرار داده اند و همين مرحله نيز در صورتي كه با موفقيت همراه باشد، زمينه ساز خودروساز شدن به معناي واقعي آن شده است. به طور كلي يكپارچگي اين دو صنعت ( خودرو سازي و قطعه سازي) سبب شده تا به عنوان دو پاي حركت مطلوب در صنعت خودرو از آنها ياد شود. با توجه به رشد روزافزون صنعت خودروسازي در كشور، رشد صنعت قطعه سازي و به تبع آن ساخت انواع سپرها در كشور، رو به افزايش است. همچنين امكان صادرات اين كالا به كشورهاي مختلف، اهميت استراتژيكي اين محصول را بيش از پيش نمايان ميسازد.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )


 طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی خودرو,دانلود طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی خودرو,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید قطعات پلاستیکی خودرو,طرح توجیهی قطعات پلاستیکی خودرو,طرح تولید قطعات پلاستیکی خودرو,تولید قطعات پلاستیکی خودرو
   مبلغ دانلود 10,0000 ریال
دانلود