کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید قطعات کامپوزیتی
 

معرفي محصول توجیهی :

به پلاستيك ها يا رزین ها و به عبارت جامع تر به پليمرهاي تقويت شده با الياف ، كامپوزيت يا مواد مركب اطلاق مي شود. كامپوزيت ها كه در صنعت به فايبرگلاس معروف اند، يك دسته مهم از مواد مهندسي هستند. اين مواد خواص مكانيكي خوبي داشته و از انعطاف پذيري مناسبي در طراحي برخوردارند و به راحتي ساخته م ي شوند. كامپوزيت ها موادي سبك، مقاوم در برابر خوردگي، مقاوم ضربه، مقاومت خستگي عالي، مستحكم و با دوام اند و به روش هاي مختلفي قابل تبديل به يك محصول يا يك قطعه مي باشند.

  عمده كاربرد قطعات كامپوزيتي در صنايع حمل و نقل، ساختمان و لوازم بهداشتي، مصارف تفريحي، مصارف عمومي و صنعت برق ميباشد

الف- حمل و نقل ريلي : استفاده ار محصولات كامپوزيتي در صنعت حمل و نقل ريلي با مزايا و كاربردهاي آن ميتواند ضمن كاهش هزينه هاي نگهداري، آسايش و آرامش مسافران را در طول سفر با وسايل نقليه تضمين نمايد.

الف- مزايا :

١. كاهش وزن قطعات سازه اي حدود ٥٠ % و قطعات غير سازه اي حدود ٧٥%

٢. نصب تزئينات كامپوزيتي در هر واگن حدود ٣٥٠ نفر ساعت است اين زمان در مقايسه با تزئينات متداول و سنتي حدود ١٥٠٠ نفر ساعت مي باشد.

٣. ابداع طرحهاي متنوع و زيبا توسط طراحان

٤. عايق مناسب در برابر سر و صدا

٥. عايق مناسب براي سيستم تهويه مطبوع

٦. جاذب انرژي و مانع انتقال ارتعاشات به داخل واگن

ب- كاربردها:

بدنه، سقف و كلگي لوكوموتيو ·

بدنه و سقف واگنهاي مسافربري ·

تزيينات داخلي واگنهاي مسافربري ·

قفسه باربند و حفاظهاي داخل واگن ·

دربهاي ورودي واگنها و سرويسهاي بهداشتي ·

ساختار يكپارچه سرويسهاي بهداشتي ·

پارتيشنهاي داخلي واگنها ·

صندلي واگنهاي مسافربري داخل شهري

ب- صنايع دريايي :سبكي، مقاوم بودن در برابر خوردگي، انعطاف پذيري بالا در طراحي از مزاياي محصولات كامپوزيتي براي كاربردهاي دريايي ميباشد. كاربرد محصولات كامپوزيتي در صنايع دريايي ارائه گرديده است. بدنه قايقهای کوچک نظير قايقهای تفريحی، شنا، ماهيگيری، پارويی، موتوری، گشت و پليس بدنه جت اسکی صندلی قايقهای بزرگ قطعات تزيينی ماژولار داخل کشتی و قايقهای بزرگ ضربه گير کنار اسکله

ج- صنايع هوا فضا :ورود كامپوزيت در صنعت هوا - فضا نيز به خاطر رفع نيازهاي استثنايي و منحصر به فردي است كه وجود داشت و به جرات ميتوان گفت كه موقعيت كامل و ادامه پيشرفت صنايع هوايي در گرو پيشرفت كامپوزيتها و تكنيكهاي مربوط به آن ميباشد. از آنجاييكه يكي از محسوس ترين پارامترها در طراحي و ساخت هواپيما، سبكي وزن در كنار استحكام خوب در مقابل تنشها و نيروهاي وارده است كه منجر به كاهش مصرف سوخت و افزايش بار مفيد گرديده و جايگاه اين محصولات را در صنايع هوا فضا مشخص ميسازد.

د- حمل و نقل زميني : با عنايت به روند رو به رشد جايگزيني مواد كامپوزيتي پايه پليمري با مواد سنتي در صنايع خودروسازي جهان و با توجه به تكنولوژي پيشرفته موجود در اين واحد صنعتي، امكان توليد قطعات با مزايا و كاربردهاي آن .

الف- مزايا :

١. پايين بودن وزن قطعات

٢. هزينه پايين مونتاژ

٣. انعطاف بالا در طراحي

٤. مقاومت در برابر حرارت از oC ١٧٧ تا oC ٤٠

٥. قابليت ميرايي اغتشاشات

٦. مقاومت در برابر اشعه UV خورشيد

٧. دارا بودن خواص مكانيكي عالي نظير مقاومت د ر برابر خستگي ديناميكي، مقاومت پيچشي، استحكام كششي و فشاري بالا

٨. مقاوم در برابر محيطهاي شيميايي و خورنده نظير نمكهاي كلريدي، الكلها، روغن و گريس، شوينده ها، جلا دهنده ها، ضد يخ، حلالهاي آلي و ...

٩. قابليت هدايت الكتريكي جهت جلوگيري از تخليه الكترواستاتيكي و عدم تداخل امواج راديويي و الكترومغناطيسي

١٠ . قابليت رنگ پذيري عالي بر اساس سليقه مشتري

ب- كاربردها:

پانلهاي بدنه بيروني ·

فريمهاي سه بعدي سپرها ·

پانلها و تجهيزات داخل اتاق ولوو

گلگير، نازل رادياتور و جعبه باطری کاميونت ·

سپرهای جلو و عقب خودروهاي سواري، اتوبوسهاي شهری · و بين شهري

رو موتوری و قاب مينی بوس ·

کابين راننده اتوبوسهاي شهری و كابين آبخوري اتوبوسهاي · بين شهري

سقف خودروی "ون" ·

كاپوت( روموتوري) و بادگير کاميون ·

داشبورد اتوبوسهای شهری و بين شهری ·

بدنه خودروهاي اسپرت ·

كلاه كاسكت و قابهاي محافظ موتورسيكلت

 از ديگر خصوصيات محصولات كامپوزيتي در بخش معماري، ساختمان و ساخت لوازم بهداشتي مرتبط ميباشد، باعث استفاده گسترده از اين محصولات در صنعت ساختمان شده است.

الف- مزايا :

١. مقاومت در برابر عوامل جوي و نور UV

٢. يكپارچگي اجزا

٣. عدم نياز به محافظت و تمهيدات ويژه

٤. عدم نياز به رنگ آميزي بيشتر دكوراسيون

٥. مقاوم در برابر خوردگي

٦. كاهش بار حرارتي سيستم هاي HVDC بواسطه هدايت حرارتي پايين

٧. عايق بودن در برابر جريان الكتريكي ، شفاف بودن در برابر امواج راديويي بدليل خواص الكتريكي منحصر به فرد

٨. سبكي

٩. قابليت توليد شكلهاي پيچيده

١٠ . زيبايي

١١ . تنوع سطح و امكان توليد بصورت رنگي، متاليك،

ب- كاربردها:

لوازم بهداشتي نظير وان و جکوزی، زير دوشی، واحدهاي · شستشوي دست و صورت و سينك ظرف شويي، پارتيشنهاي حمام، سطلهاي زباله دوش و توالتهای صحرايی، و سرويسهاي بهداشتي هواپيماها و قطارها .

قطعات ماژولار اطاقکها و خانه های پيش ساخته ·

سازه هاي مقاوم در برابر خوردگي

قطعات ماژولار بدنه برجهای خنک کن ·

انواع دربهای ساختمانی

پارتيشنهای داخلی و ديوارهای پيش ساخته ·

کيوسکهای نگهبانی گل فروشی ها، روزنامه فروشی ها و ... ، ·

اتاقکهای پست برق و ايستگاههای پمپاژ فاضلاب

پيشخوانهاي كنترل بليط، اطلاعات بازرسي و ... ، جايگاه ·

نشستن مسافران در ترمينالها، فرودگاهها و ايستگاهها

پوشش آنتن رادار و پوشش آنتن تلفنهاي همراه در ·

مكانهاي نزديك به خطوط راه آهن يا خطوط انتقال نيرو

سبكي محصولات، استحكام بالا، ارزاني، زيبايي، سهولت و قابليت بالاي شكي دهي و ... باعث شده است كه اين محصولات جايگاه خود را در صنايع ورزشي و تفريحي نيز پيدا كنند.

چوبهاي اسكيت ·

قايقهاي ورزشي ·

تخته هاي موج سواري ·

بدنه دوچرخه ·

مجسمه هاي ارزان قيمت

كاربرد محصولات كامپوزيتي براي مصارف عمومي .

انواع صندلي در استاديوم های ورزشی و ايستگاههای اتوبوس ·

کيوسکهای تلفن ·

قاب پوشش کنتورهای برق ·

سقف ايستگاههای اتوبوس ·

بدنه چمدانهای بزرگ ·

انواع آنتنهای ماهواره ·

سطلهای زباله ·

کاسکتهای ايمنی ·

و ساير كاربردهاي صنعتي

موارد مصرف و كاربرد

مقرههاي كامپوزيتي، یک محصول سازهای برای حل بسیاری از مشکلات مهندسی و طراحی در شبکه های برق رسانی و مخابراتی هستند که برای نگهداری کابل های گرانبها و اغلب حساس و استراتژیک در دراز مدت قابل اعتمادند. این سیستم ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را قادر به تحمل بسیاری از محیط های خورنده میکند؛ به ویژه شرایطی که مواد سنتی در آنها عمر کاری مفید و اقتصادی ندارند. این محصولات از رزین های گرما سخت تقویت شده با شیشه و به نحوی طراحی و ساخته می شوند که یکپارچگی سازه ای آنها با انواع فولادی و آلومینیمی رقابت می کند؛ با این تفاوت که مشکلات خوردگی، سنگینی وزن و هدایت الکتریکی آنها را ندارند. این محصولات در برابر اسیدها، نمک ها، قلیاها و محدوده وسیعی از محیط ها و مواد شیمیایی خورنده که بر آلومینیم و فولاد گالوانیزه اثرات شدیدی دارند، مقاومند. حتی محصولات آلومینیمی یا فولادی پوشش داده شده نیز ممکن است به علت خراش های کوچک ایجاد شده حین نصب یا پس از آن، در معرض آسیب باشند. این محصولات در مقایسه با فولاد یا آلومینیم، دارای نسبت استحکام به وزن بسیار بالایی هستند درحالی که یکپارچگی سازه ای مشابهی با آنها دارند.

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

مقرههاي كامپوزيتي نسبت به ساير مقرههاي سراميكي و شيشهاي داراي مزايا و فوايد بسيار زيادي مي باشند كه همگي آنها به اثبات رسيده اند.

بطور كلي مي توان دلايل عمده برتري استفاده از مقره هاي كامپوزيتي نسبت به انواع پرسلاني را بصورت زير بيان نمود:

از آنجا كه معمولاً مراكز ساخت و توليد مقره، از خطوط مربوط به استفاده از آنها دور است، از حمل و نقل مقره ها گريزي نيست، از مسايل نامطلوب مطرح در مقره هاي پرسلاني، بروز تر كها و لب پريدگي هاي مقره در حمل و نقل آنهاست. قابليت انعطاف مقره هاي كامپوزيتي، از ضايعات مطرح در حمل و نقل هاي اجتناب ناپذير، تا حد نزديك به صفر مي كاهد. بروز چنين ضايعاتي، نه تنها در حمل و نقل، كه درمرحله توليد نيز مطرح است، يعني در بهر هگيري از مقر ههاي كامپوزيتي، در دو مرحله ذكر شده، صرفه جويي هايي صورت خواهد گرفت. منعطف بودن مقره هاي كامپوزيتي نسبت به انواع پرسلاني و شيشه اي سبب گرديده كه اين نوع مقر ه ها خصوصاً مقره هاي استفاده شده در پست ها در برابر زلزله مقاوم باشند.

2- آب گريز بودن سطح روكش مقره هاي كامپوزيتي، باعث كاهش اثرپذيري آنان از عوامل رطوبت و آلودگي شده است تا آنجا كه عدم يا حداقل نياز به شستشو توسط كاربر در استفاده از چنين مقره هايي، هزينه هاي نگهداري آنها را قابل صرفنظر ساخته است. ديگر انواع مقره، طبق استانداردهاي موجود.

٣- خواص عايقي مواد پليمري مورد استفاده در روكش مقره هاي كامپوزيتي، اين امكان را فراهم مي آورد كه در طراحي هاي مربوطه، سطح و فاصله خزشي كمتري براي مقره در نظر گرفته شود. همچنين در مقام مقايسه، در دو مقره هم طول پرسلاني و كامپوزيتي، مقره پرسلاني از فاصله خزشي بيشتري برخوردار است.

٤- طبق برآوردهاي صورت گرفته، مقاومت سطوح روكش در برابر عوامل نامطلوبي چون Tracking ناشي از جرقه (flashover) يا كرونا (corona) بالا بوده و باعث افزايش عمر مفيد اين مقر هها شده است.

٥- حجم سرمايه گذاري اوليه به منظور راه اندازي كارخانه ساخت و توليد انبوه مقره هاي كامپوزيتي با سرمايه گذاري لازم در زمينه مقره هاي پرسلاني قابل مقايسه نيست. آنگونه كه برآورد شده است، هزينه راه اندازي و تجهيز يك كارخانه توليد مقره پرسلاني رده ٦٣ kv با ظرفيت توليد ١٠٠٠٠٠ مورد در سال، به حدود ٦ برابر هزينه چنين چنين اقدامي در زمينه مقره هاي كامپوزيتي بالغ مي شود.

٦- ضايعات كمتر پروسه توليد مقره هاي كامپوزيتي در مقايسه با انواع پرسلاني و شيشه اي.

٧- اگرچه ممكن است هر عدد مقره كامپوزيتي، از مجموعه مقر ههاي پرسلاني مورد استفاده در وضعيت مشابه ارزانتر نباشد، اما مجموع سرمايه اي كه براي ساخت و استفاده از مقره هاي كامپوزيتي در دراز مدت به مصرف كننده تحميل مي شود، در مورد مقره كامپوزيتي كمتر از انواع ديگر مقره ها است.

٨- به علت خواص ويژه روكش از جمله آبگريزي آن، در محيط هاي مرطوب و ساحلي و شرايط آلوده، عملكردهاي مقره هاي كامپوزيتي به مراتب بهتر از مقره هاي پرسلاني است.

٩- مقره هاي كامپوزيتي مورد استفاده در برقگيرها و در پست ها به دليل وجود هسته (لوله) كامپوزيتي در برابر فشارهاي داخلي مقاوم بوده به گونه اي كه مانع از انفجار اين نوع مقره ها مي گردد.

١٠ - به دليل سبكي، اين نوع مقره ها مي توانند در دكل هاي موقت به عنوان كراس آرم مورد استفاده قرار گيرند.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )


 طرح توجیهی تولید قطعات کامپوزیتی,دانلود طرح توجیهی تولید قطعات کامپوزیتی,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید قطعات کامپوزیتی,طرح توجیهی قطعات کامپوزیتی,طرح تولید قطعات کامپوزیتی,تولید قطعات کامپوزیتی
   مبلغ دانلود 10,0000 ریال
دانلود