کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید فوم پلی استایرن ضد آتش
 

معرفی محصول طرح توجیهی :

پلي استايرن انبساطي محصولي است كه براي محيط زيست و انسان مشكلي ايجاد نمي كند. عدم آسيب رساني به محيط زيست در تمام مراحل ساخت، كاربرد و بازيافت يا دور ريزي اين محصول به چشم مي خورد. فوم پلي استايرن ضد آتش در واقع پلي استايرن مقاوم در برابر آتش مي باشد. در ابتداي سال ١٩٥٠ شركت ،BASF يك فرآيند دو مرحله اي براي توليد فوم پلي استايرن را گسترش داد. در اين فرآيند مرحله اول شامل تهيه دانه هاي حاوي توزيع يكنواخت عامل پف زا توسط روش پليمريزاسيون سوسپانسيوني مونومر استايرن بوده كه در مرحله دوم اين ماده در داخل يك قالب فرآيند مي گردد. سهولت توليد محصول به هر شكل و اندازه از مزاياي اين روش بوده كه باعث توسعه آن شد. با معرفي فوم پلي استايرن به بازار و كاربردهاي آن در صنعت ساختمان و ساير صنايع، اين فوم جايگاه خود را در اين صنعت يافته است.

ویژگیهاي فو م پلی استایرن ضد آتش

- ضد حريق

- عايق حرارتي خوب

- خواص مكانيكي ايده ال (مقاومت در برابر فشار و ميرا نمودن شوك وارده)

- غير حساس بودن به آب

- توانايي قالبگيري و برش در اشكال مختلف

- امكان بازيافت

- هزينه كم به ازاي واحد حجم

- بالا بودن نسبت سفتي به وزن به طوري كه قطعات ساخته شده داراي وزن كم و استحكام خوب هستند.

- دانسيته پايين

فوم پلي استايرن ضد آتش، اين حسن را دارد كه آتش را پخش نم يكند و با دور شدن شعله مستقيم از آن، خيلي زود خاموش مي شود. به عبارتي، اگر شما با يك فندك به مدت ٢٠ الي ٣٠ ثانيه در زير آن يك شعله روشن كنيد، هيچ دود غليظي و سياهي از آن بلند نمي شود و همچنين با خاموش شدن شعله فندك، شعله اي باقي نمي ماند.

موارد مصرف و کاربرد

بيش از ٥٠ سال است كه پلي استايرن انبساطي در بسياري از كاربردهاي بست هبندي جاي خود را باز كرده است. علاوه بر آن، اين محصول در ساخت عاي قهاي حرارتي براي ساختمانها، سردخان هها، تونل هاي انجماد و كانتينرهاي حمل مواد به كار برده مي شود. اغلب توليد كننده ها در صنايع مختلف براي عرضه محصولات توليدي خود نياز به بسته بندي دقيق دارند تا در هنگام حمل و نقل و عرضة محصول خود از آسيب رسيدن به آنها جلوگيري كنند. ويژگي هايي نظير وزن پايين، مقاومت ابعادي و حرارتي، پايداري در برابر رطوبت، ضربه گيري خوب و قالب پذيري عالي پلي استايرن انبساطي در بسته بندي و محافظت از قطعات حساس الكترونيكي نقش بسيار مهمي داشته است. علاوه بر اين، پايداري در برابر رطوبت و نيز عدم فسادپذيري پلي استايرن انبساطي، اين محصول را در بست هبندي مواد دارويي و غذايي شاخص ساخته است. از ديگر موارد كاربرد اين محصول استفاده از آن در عايق كاري است. مقاومت خوب حرارتي و نيز عدم فساد آن در طول زمان باعث استفاده از اين ماده در عايق كاري سردخان هها شده است. البته در سالهاي اخير بلوك هاي پلي استايرن جايگزين سفال در ديوار منازل و ساختمانها شده است كه اين امر باعث كاهش هزينهنيروي انساني، كاهش مصرف ساير تجهيزات، صرفه جويي در حجم و هزينه بتن، صرفه جويي در هزينه اسكلت و فونداسيون و صرفه جويي در هزينه كلي اجراي سقف شده است. اما به طور كلي دانه هاي پلي استايرن انبساطي به عنوان يك محصول نهايي به بازار عرضه مي شود كه پس از آن توسط كارگاههاي مصرف كننده بدون انجام هي چگونه واكنش شيميايي تبديل به انواع قطعات و پلي استايرن مي شود كه اين مواد بر حسب دانسيته و شكل و اندازه در زمينه بسته بندي و يا عايق كاري به كار برده مي شود. فوم پلي استايرن ضد آتش در ساخت سازه هاي پيش ساخته (تريدي پان لها) و نيز در صنايع ريخته گري و قالب سازي استفاده مي شود. در صنايع ريخته گري از اين فوم ها به عنوان قالب استفاده مي شود كه مواد مذاب داخل آن ريخته مي شود و بعد از آن در اثر حرارت پلي استايرن از بين مي رود و قطعه با همان شكل حاصل مي شود. اصلي ترين کاربرد فوم پلي استايرن ضد آتش که در اين گزارش مورد بررسي قرار گرفته است عبارت از استفاده از اين فوم در ساخت و ساز و استفاده از آن خصوصا در ديوار ساختمانها مي باشد.

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیاي امروز

فوم پلي استايرن ضد آتش داراي اهميت فوق العاده اي در دنياي امروز است، بدين معني که اين محصول با توجه به اهميت عايق کاريها و سبکي ساختمانها از اهميت فوق العاده اي برخوردار است. همچنين اين محصول با توجه به اينکه ضد آتش مي باشد از اين حيث نيز اهميت دارد. بطور خلاصه مي توان گفت که اين محصول به علت ضد آتش بودن اهميت بسيار زيادي در مقايسه با ساير رقباي خود دارد و به مرور جاي محصولات رقيب را پر خواهد کرد.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )


 طرح توجیهی تولید فوم پلی استایرن ضد آتش,دانلود طرح توجیهی تولید فوم پلی استایرن ضد آتش,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید فوم پلی استایرن ضد آتش,طرح توجیهی فوم پلی استایرن ضد آتش,طرح تولید فوم پلی استایرن ضد آتش, تولید فوم پلی استایرن ضد آتش
   مبلغ دانلود 10,0000 ریال
دانلود