کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید ورق پلیمری مسطح
 

نام محصول طرح توجیهی:

ورق هاي مورد بررسی در این گزارش شامل ورق پلی اتیلن، ورق پلی پروپیلن، ورق پلی استایرن و ورق اکریلونیتریل بوتادین استایرن می باشد که هر یک از این ورق ها داراي کاربردهاي خاصی بوده و در بعضی موارد جایگزین همدیگر می شوند.بصورت عمومی ورق هاي پلیمري به چند شکل متفاوت تولید می شوند که هر نوع نیز داراي کاربردهاي خاص می باشد.

این انواع تولید عبارتند از:

-1 ورق هاي ساده

-2 ورق هاي ترموفرمینگ

-3 ورق هاي فومی

-4 ورق هاي نوع خاص

فرآیند تولید ورق هاي ساده و ترموفرمینگ یکسان است و تنها تفاوت این دو ورق در ضخامت ورق تولیدشده می باشد. چون ورق هاي ترموفرمینگ در مرحله بعد با روش هاي مختلف باید شکل دهی شوند اصولاًداراي ضخامت کمتري نسبت به ورق هاي ساده می باشند.ورق هاي فومی داراي ماهیت کاملا متفاوتی با سایر ورق ها می باشند. به علت عامل پف زا دانسیته این نوع ورق بسیار پائین و موارد کاربرد آن نیز با سایر ورق ها متفاوت می باشد. به علت وجود هوا در شبکه پلیمري این نوع ورق، هدایت گرمایی آن بسیار پایین می باشد و به همین علت کاربرد آن در ایزولاسیون مناسب است. ورق هاي خاصی که در حال حاضر مورد توجه هستند شامل انواع کامپوزیت هاي پلیمر - پلیمر، پلیمر- فلز، پلیمر - چوب و پلیمر- مواد معدنی است که اخیراً ب ه علت کیفیت بسیار بالا، این محصولات جایگزین انواع دیگر ورق ها شده اند.

·         ورق پلی اتیلن(PE)

·         ورق پلی پروپیلن

·         ورق پلی استایرن

·         ورق اکریلونیتریل- بوتادین- استایرن

موارد کاربرد

·         ورق ساده پلی اتیلن ·

- صنعت ساختمانی

نورگیر/ پارتیشن/ دیوار و سقف کاذب و کف پوش/ عایقهاي رطوبت، صدا و حرارت

- صنعت خودرو

روکش قسمتهاي مختلف وسایل نقلیه/ پوشش ضد خوردگی/ کفپوش خودرو

- تبلیغات و دکوراسیون

انواع استند و بیلبوردها(تابلوهاي تبلیغاتی)

- تجهیزات و لوازم اداري

کیف/ زونکن/پوشه/کلاسور

- صنعت کشاورزي

( پوشش گلخانه/ سینی رشد گیاه در روش خاك ریز)

- سایر

کاربرد و موارد مصرف انواع ورق ههاي پلی پروپیلن

- ورق ساده

ورق ساده پلی پروپیلن بطور عمده در دو مورد زیر بکار می رود:

-1 بسته بندي( انواع مواد غذایی مانند محصولات دریایی، گوشت، ماست و...)ورقه هاي پلی پروپیلن در بسته بندي مواد غذایی که اسیدیته پائینی دارند (نظیرماست ,غذاهاي مخصوص ماکروویو ,سوپ,دارو و همچنین در ساخت ظروف یکبار مصرف ، جعبه هاي محافظ نوشیدنیها و سینی رشد دانه و نهال بکار می روند.

-2 غیر بسته بندي )لوازم التحریر، کیف، پوشش ضدخوردگی وسایل نقلیه و (… ورق ساده در بسته بندي کاغذ وکتاب و ورق پ لی پروپیلن پوشیده شده باپشم شیشه به عنوان پوشش ضد خوردگی در قسمت هاي مختلف اتومبیل مانند ضربه گیر، تودوزي و بدنه وسایل نقلیه سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

- کاربرد و موارد مصرف انواع ورقPS

علت دارا بودن مشخصات مطلوبی از قبیل شفافیت، استحکام، مقاومت در مقابل گرما و الکتریسیته، در صنایع مختلفی بکار می رود.

- یکی از کاربردهاي اصلی این ورق تولید انواع کیف و چمدان است که در این صنعت تقریبا این پلیمربدون رقیب است . جدارهاي کیف ها و چمدان ها با اشکال و رنگ هاي مختلف اغلب از ورق پلی استایرن تولید می شود. استفاده از این ورق در این صنعت روز به روز نیز گسترش می یابد و به عنوان بهترین گزینه در این صنعت شناخته شده است.

- ورق هاي نازك پلی استایرن اغلب براي ترموفرمینگ استفاده شده و در این روش به اشکال مختلف شکل دهی می شوند. در ضخامت هاي بالاتر نیز ورق هاي پلی استایرن کاربردهاي ساختمانی و همچنین کاربرد در وسایل خانگی و اداري دارد. علاوه بر این در حال حاضر، این پلیمر با عوامل فوم زا تبدیل به ورق فومی می شود که به عنوان ظروف یکبار مصرف کاربرد زیادي دارد . از آنجاکه تولید ورق فومی با ورق هاي دیگر کاملا متفاوت بوده و دردسته بندي فوم هاي پلی استایرن قرار می گیرد لذا در این پروژه این نوع ورق مورد بررسی قرار نگرفته است.

- در صنایع بسته بندي نیز این ورق ها کاربرد دارند. به عنوان مثال در صنعت مرغداري براي بسته بندي تخم مرغ از ورق هاي پلی استایرن ترموفرم استفاده می شود . کاربرد این نوع ورق در صنایع بسته بندي )غذا، د ارو و لبنیات( زیاد است. البته در این صنعت از پلیمرهاي دیگر نیز استفاده می شود ولی پلی استایرن نیز به عنوان یکی از گزینه هاي مناسب در حال حاضر به شمار می آید.

- کاربرد دیگر این نوع ورق در دکوراسیون و پارتیشن بندي ساختمان ها، منازل و ادارات می باشد . در این نوع کاربرد اغلب از ضخامت هاي بالاتر ورق استفاده می شود. اخیرا از ورق هاي پلی استایرن به عنوان سقف کاذب و کف پوش نیز در ساختمانها استفاده و نتیجه مطلوب نیز حاصل شده است.

- صنایع خودروسازي نیز به عنوان یکی از صنایع مصرفی ورق هاي پلی استایرن می باشد . البته در این صنعت انواع پلیمرها جایگزین همدیگر می شوند و ورق پلی استایرن نیز یکی از مواردي است که می تواند بجاي بسیاري از پلیمرهاي دیگر در این صنعت مورد استفاده قرار گیرد . به عنوان مثال ورق پلی استایرن براي تولید داشبورد، دیواره داخلی خودرو و ... می تواند استفاده شود.

- با توجه به قابلیت چاپ پذیري بالا، تابلوهاي تبلیغاتی از دیگر کاربردهاي این ورق می باشد.

کاربرد و موارد مصرف انواع ورقABS

به دلیل دارا بودن ویژگیهاي مطلوب در صنایع مختلفی مانند صنایع برودتی، حمل و نقل، لوازم بهداشتی، صنایع خودرو ساز ي، ساختمان و ... بکار می رود که در ادامه گزارش هر کدام به تفکیک توضیح داده می شوند.

·         صنایع برودتی

·         حمل و نقل

·         لوازم بهداشتی

·         صنایع خودروسازي

·         صنعت ساختمان

اهمیت استراتژیک کالا

کاربرد پلاستیکها در تمام شئونات زندگی، گسترده شده است و نمیتوان روزي، زندگی بدون پلاستیک را تصور کرد چون از بطريهاي شیر و نوشابه گرفته تا لباس و قطعات خودرو از پلاستیک هستند،گرچه این تولید زیاد پلاستیکها اساساً زیر سئوال رفته است. انتظار میرود منابع شناخته شده ذخیره جهانی نفت تا 80 سال دیگر تمام شوند و این در مورد گاز طبیعی 70 سال و براي زغال سنگ 700 سال است، اما تأثیرات اقتصادي کاهش این منابع خیلی زودتر فرا خواهد رسید. وقتی منابع کاهش یابد، قیمتها هر روز بالا خواهد رفت و این واقعیتی است که نمی تواند از کانون توجه سیاست گذاران خارج شود.


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات)


 طرح توجیهی تولید ورق پلیمری مسطح,دانلود طرح توجیهی تولید ورق پلیمری مسطح,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید ورق پلیمری مسطح,فروش طرح توجیهی تولید ورق پلیمری مسطح,طرح توجیهی ورق پلیمری مسطح,طرح تولید ورق پلیمری مسطح
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود