کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید صابون
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

سابقه نظافت و پاکيزگي فردي به دوران پيش از تاريخ بر مي گردد. از آنجا که آب عاملي حياتي براي ادامه زندگي است، انسان هاي اوليه در نزديکي آب زندگي مي کردند و درباره خاصيت پاک کنندگ ياش نيز اطلاعاتي داشتند، حداقل اينکه مي دانستند با آب مي توان گل و لاي را از دستان شست. يافتن ماد هاي شبيه صابون در حين حفاري هاي شهر بابل مدرکي است براي اثبات اينکه صابون حتي ۲۸۰۰ سال قبل از ميلاد نيز وجود داشته است. اطلاعات موجود روي کتيب هها بيانگر اين نکته است که در آن زمان چربي را باخاکستر مي جوشاندند. اين کار در واقع همان روش ساخت صابون است، اما منظور آنها ساختن صابون نبوده بلکه از اين ماده به عنوان حالت دهنده مو استفاده مي کردند. اسناد تاريخي نشان مي دهد مصريان باستان به طور مرتب حمام مي کردند. کتيبه اي مربوط به سال ۱۵۰۰ قبل از ميلاد موجود است که در آن شرح داده شده، چگونه به منظور ساخت ماده اي صابون مانند، روغن حيوانات و گياهان را با هم ترکيب و سپس به آن نم قليايي اضافه مي کردند. از اين ماده نه تنها براي شستن بلکه براي درمان امراض پوستي نيز استفاده مي کردند. نام صابون به يک افسانه قديمي رومي از کوه soap مربوط مي شود. اين کوه محلي براي قرباني کردن حيوانات بود. چربي هاي آب شده حيوانات در آنجا باقي مي ماند، بارش باران چربي ها را م يشست وآنها را همراه خاکستر چوب به سطح گل و لاي اطراف رودخانه م يآورد. زنان که از اين گل ها براي شستن استفاده مي کردند متوجه شدند که اين گل ها اثر پاک کنندگي بيشتري دارد و آلودگي ها را راحت تر از بين مي برد. کشف ماده اي به نام صابون به آلماني ها و فرانسوي هاي قديم نيز نسبت داده مي شود. مخلوطي از چربي حيوانات و خاکستر بود که براي قرمز کردن رنگ مو از آن استفاده مي کردند. در قرن دوم بعد از ميلاد، يک پزشک يوناني به نام گالن صابون را هم به دليل داشتن خواص دارويي و هم به منظور پاکيزگي و نظافت، براي استفاده در حمام پيشنهاد کرد اما سقوط روم در سال ۴۶۷ بعد از ميلاد موجب کاهش عادت حمام کردن در ميان روميان شد. اين امر در سلامت عمومي اروپايي ها بي تاثير نبود. عدم رعايت نظافت و پاکيزگي فردي که به شرايط غير بهداشتي زندگي منجر شده بود، باعث ترويج امراض مختلف در قرون وسطي، به خصوص طاعون در قرن چهاردهم شد. در قرن هفدهم، پاکيزگي و حمام کردن دوباره به عنوان يک عادت در اروپا رايج شد. دراين زمان، صنعت صابون سازي به طور کامل شناخته شده بود. اتحاديه سازندگان صابون به دقت رموز مربوط به اين حرفه را نگهداري مي کرد از روغن سبزي ها و حيوانات به همراه خاکستر گياهان استفاده مي شد، البته ماده اي معطر نيز به آن اضافه مي کردند. به تدريج انواع گوناگون صابون در دسترس همگان قرار گرفت، علاوه بر حمام کردن و شستن لباس، براي شستن موي سر و اصلاح صورت نيز صابون هايي ساخته شد.

موارد مصرف و كاربرد

معناي صريح صابون پاک کنندگي و به همراه آن سلامت و بهداشت است. صابون يك محصول مصرف نهايي (End Use) بوده و دقيقاً كاربرد آن مشخص است:

پاكيزگي و از بين بردن آلودگي ها

به دليل خاصيت منحصر بفرد صابون از حيث كاربرد كلي، تقريباً در تمامي اماكن اجتماعي، صنعتي، آموزشي، اداري، درماني و .... اين كالاي بهداشتي در شكل هاي متنوع مورد استفاده قرار مي گيرد.

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز :

در عصر وابستگي انسان ها به يکديگر، حقوق شهروندي جهاني، بر اساس اعتماد و مسئوليت مشترک، پشتيبان سرنوشت ساز پيشرفت است ، اما در دوران محروميت بيش از يک ميليارد انسان از حداقل نيازهاي در خور شأن و منزلت او ، شرکت ها ، بنگاه هاي اقتصادي، بازرگانان ديگر نمي توانند بي تفاوت باقي بمانند يا همچون سدي در برابر اين خيل عظيم انساني قرار گيرند، بلکه بر عکس آنها بايد در صدد همکاري با دولتها و ساير نقش آفرينان در جامعه برآيند و با بسيج علم، فن آوري و دانش جهاني به مقابله با بحران هاي به هم تنيده گرسنگي، بيماري، تخريب محيط زيست و تضادي که باعث عقب نگهداشته شدن کشورهاي جهان سوم مي شود، برخيزند. ابتکار جهاني مشارکت بخش عمومي و خصوصي براي شستن دستها تلاشي است جمعي بين بانک جهاني، يونيسف، دانشکده بهداشت و بيماري هاي حاره اي لندن، بخش خصوصي و سايرين براي مقابله با بيماري اسهال از راه تشويق شستن دست ها با صابون است. آرمان از اين برنامه گردهماوري متخصصان بازاريابي و توليد با فعاليتهاي مربوط به سلامتي عمومي به خاطر تهيه و توزيع گسترده صابون هاي دستشوئي ارزان است. طرح هاي آزمايشي در غنا و هند در حال اجرا است. بنابر توضيحات بالا نقش استراتژيك صابون در سلامت جامعه بشري كه اولين و مهمترين اصل در پيشرفت جامعه جهاني است، نقش غير قابل انكاري مي باشد.

این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات)


 طرح توجیهی تولیدصابون,دانلود طرح توجیهی تولیدصابون,دانلود رایگان طرح توجیهی تولیدصابون,فروش طرح توجیهی تولیدصابون,طرح تولیدصابون,طرح توجیهی صابون
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود