کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید سقف کاذب
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

سقف کاذب (یونو بلوك) در ابتداي سال 1930 در سوئد بعنوان اولین ترموپلاستیک انبساطی معرفی گردید  با این حال، تا بعد از جنگ جهانی دوم تجاري نشد . فرایند تولید تجاري این ماده بر پایه اکستروژن مخلوط پلی استایرن و پک عامل پف زاي با نقطه جوش پایین که در دماي فرآیند مذاب پلیمر،منبسط می شود بوده است که ساختار سلولی ایجاد شده بعد از سرد شدن، در پلیمر باقی می ماند. با معرفی سقف کاذب به بازار و کاربردهاي آن در صنعت ساختمان، سقف کاذب جایگاه خود را در این صنعت یافته است . دو نکته مهم در ساخت و سازهاي کنونی، صرفه جویی انرژي در ساختمان (عایقهاي حرارتی) و سبک سازي در ساختمان است . نیاز به مسکن و حجم بالاي ساخت و ساز، لزوم اقتصادي ترشدن و ایم ن تر کردن ساخت و سازها را موجب م ی شود . در نتیجه در تولید مصالح جدید ساختمانی سرعت بخشیدن به فرایند ساخت، افزایش دوام، عمر مفید، سبک سازي، ایمنی در برابر حوادثی نظیر زلزله و آتش سوزي و صرفه جویی در مصرف انرژي مورد توجه قرار می گیرد.

موارد مصرف و کاربرد

سقف کاذب کاربردهاي متنوعی را به شرح ذیل به خود اختصاص داده است. بیش از 50 سال است که این محصول در بسیاري از کاربردهاي بسته بندي جاي خود را باز کرده است.سقف کاذب در سالهاي اخیر جاذبه زیادي در بخشهاي مختلف صنعت ساختمان پیدا کرده است. ازجمله کاربردهاي مهم این فومها در ساختمان می توان، استفاده بعنوان بلوك سقفی، عایق حرارتی یا صوتی را نام برد که در سالهاي اخیر سقف کاذب جایگزین سفال در سقف منازل و ساختمانها شده است. سقف کاذب سبک ، عایق حرارتی، برودتی و صوتی می باشد و با استفاده از این بلوك ها به جاي بلوك هاي سنتی، حدود 70 درصد از هدررفت انرژي جلوگیري می شود. به طور کلی دانه هاي پلی استایرن انبساطی به عنوان یک محصول نهایی به بازار عرضه م یشود که درکارگاههاي مصرف کننده بدون انجام هیچ گونه واکنش شیمیایی تبدیل به انواع قطعات و ورقهاي پلی استایرن انبساطی (یونوبلوك) می شود که این سقف کاذب بر حسب دانسیته و شکل و اندازه در زمینه بسته بندي و یا عایق کاري به کار برده می شود. به علت قابلیت قالب پذیري این ماده در هر شکل و انداز هاي،خطوط مصرف کنندة پل یاستایرن انبساطی توانایی تولید انواع محصول را به هر شکل و اندازه اي دارا می باشند و این کار فقط با تعویض قالب امکان پذیر است. از دلایل گسترش کاربرد این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد که علاوه بر کاهش وزن، باعث صرفه جویی هزینه هاي ساخت در ساختمان تا حدود 40 درصد می شود.

- قیمت نسبتاً پایین

- وزن بسیار پایین

- افزایش سرعت اجرا که به دلیل سبکی قطعه و حجم بالا،زمان اجرا حدود 28 درصد کاهش می یابد.

- کاهش هزینه نیروي انسانی

- کاهش حجم و هزینه بتن

- افزایش کیفیت بتن

- کاهش قطر سازه هاي فلزي و بتونی

- اجراي راحت لوله کشی در ضخامت سقف - صرفه جویی در هزینه اسکلت و فونداسیون

- صرفه جویی در هزینه کلی اجراي سقف شامل صرفه جویی در بلوك سیمانی دو عدد در هر متر مربع و صرفه جویی در مصرف تیرچه با تغییر دهانه تیرچه ها از 50 سانتی متر به 60 سانتی متر و حتی 90سانتی متر که به صرفه جویی 20 تا 40 درصدي آهن ساختمان می انجامد.

- صرفه جویی در اندود گچ و خاك و دیگر نیازي به رابیس بندي نمی باشد.

- صرفه جویی در آهن آلات: در هر متر مربع 22 % کاهش می یابد.

- صرفه جویی در قالب بندي: نیاز به قالب بندي خاص نمی باشد و به دلیل برش آسان امکان پوشش کناره ها را دارد.

- صرفه جویی در حمل بار و انرژي: به جاي حمل 12 متر مکعب بلوك سیمانی به وزن 10 تن با همان کامیون مقدار 36 متر مکعب به وزن 504 کیلوگرم حمل می گردد و زمان تخلیه نیز 30 % کاهش می یابد.

- کاهش م صرف آب ، در این نوع بلوك نیازي به مصرف آب نیست و تنها در مناطق گرمسیر، درمقایسه با بلوکهاي سنتی حدود 30 % به آب نیاز دارد.

با استفاده از بلوکهاي سقفی پلی استایرن، از وزن سقف ساختمان در هر 100 متر 32 تن کاسته می شود. بعنوان مثال، براي هر 100 متر آپارتمان، کارگر باید 32 تن بار را سوار بر کامیون و براي حمل به طبقات گوناگون مجدداً تخلیه نماید. مقدار خساراتی که در این راه، به بارها (سفال و تیغه) وارد می شود،بسیار سنگین است. در حالی که با استفاده از پلی استایرن، این موارد در مدتی کوتاه و با مبلغ کمتر انجام می شود. در مرحله نصب نیز با بهره گیري از این روش جدید، می توان وزن را کم تر کرد. ضمن این که درمصرف تیرچه- میل گرد و سیمان هم بسیار صرفه جویی می شود. هم چنین ساختمان ها نیز از استحکام مناسب برخوردار خواهند شد. با کاهش وزن یک ساختمان 100 متري، به میزان 32 تن، در هنگام زلزله،ستون ها در برابر لرزش زمین بیشتر مقاومت خواهند داشت و از احتمال ویران شدن ساختمان چندین برابر کاسته می شود. بدین ترتیب، کاهش وزن ساختمان می تواند به بهبود رفتار سازه در برابر زلزله نیزکمک نماید.

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیاي امروز

یونوبلوکها داراي اهمیت فوق العاده اي در دنیاي امروز هستند، بدین معنی که این محصول با توجه به اهمیت عایق کاریهاي صوتی و حرارتی در ساختمانها از اهمیت فوق العاده اي برخوردار است. همچنین این محصول با توجه به اینکه سبک می باشد و بعنوان جایگزین سفال در ساختمانها استفاده می شود از این حیث نیز اهمیت دارد. بطور خلاصه می توان گفت که این محصول به علت سبکی، عایق بودن صوتی و حرارتی تقریبا جایگزین مواد دیگر مورد استفاده در صنعت ساختمان گردیده است.

این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات)


 طرح توجیهی تولید سقف کاذب,دانلود طرح توجیهی تولید سقف کاذب,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید سقف کاذب,فروش طرح توجیهی تولید سقف کاذب,طرح توجیهی سقف کاذب,طرح تولید سقف کاذب
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود