کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید پنجره کرکره ای
 

معرفي محصول طرح توجیهی:

محصول مورد نظر، پنجره كركره اي از جنس پي وي سي (Poly Vinyl Chloride) مي باشد. اين محصول در واقع از جهت اينكه مي تواند به صورت كشويي و كركره اي و رفت و برگشتي باشد به نام پنجره كركره اي شناخته مي شود.

پنجره هاي P.V.C

چنانكه مي دانيم پنجره يكي از عوامل مهم در توليد بار سرمايشي و گرمايشي ساختمان است. انرژي انتقالي توسط پنجره از نوع انتقال هدايتي، تشعشعي و ورزشي و نفوذ هواي خارج م يباشد. روش هاي جديد ساخت پنجره عوامل شرح داده شده فوق را تحت كنترل درآورده و نتيجتاً از اتلاف انرژي بي مورد ساختمان جلوگيري مي نمايد. نكته مهم در انتقال نور در حد شفافيت آن همراه با صرفه جويي در انتقال حرارت محيط خارج و داخل و همچنين زيبايي آن است. پنجره ها عمدتاٌ با ضريب انتقال حرارت اكتسابي و مقدار نفوذ هوا از درزها مشخص مي شوند. ساير مشخصات پنجره ها از جمله جنس قاب و ساخت آن نيز در مرغوبيت پنجره مهم مي باشد. نقش پنجره در بار سرمايشي به مراتب بيشتر از بار گرمايشي است چون در بار گرمايشي انتقال حرارت توسط پنجره صرفاً از نوع انتقال هدايتي است در صورتي كه در بار سرمايشي انتقال حرارت علاوه بر نوع هدايت آن شامل انتقال تشعشعي نيز مي شود. پنجره هاي بسيار جديد قادرند كه با تغيير وضعيت خود انرژي اكتسابي تشعشعي را در فصول سرد به داخل محيط زندگي انتقال و در نتيجه در انرژي مصرفي ساختمان ها صرفه جويي به عمل آورند. اين پنجره ها علاوه بر اينكه در صرفه جويي انرژي مؤثر هستند باعث مي شوند كه ديگر احتياجي به نصب وسايل گرم كننده در زير پنجره جهت جلوگيري از كوران، نفوذ هواي خارج به داخل و انتقال هواي سرد از جدار شيشه به داخل نباشد. به طور كلي پنجره ها به صورت يك، دو و سه جداره توليد مي شوند. در كشورهاي صنعتي پنجره دوجداره بيشترين مصرف را دارد و در ساير كشورها عمدتاً پنجره ها از نوع يك جداره مي باشند كه امروزه دركشور ما نيز جهت صرفه جويي انرژي مطابق اعلام سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور مي بايست ازشيشه هاي دو جداره استفاده گردد. چرا كه بين دو جداره شيشه اي معمولاً با گاز آرگون پر مي شودكه علاوه بر بهبود مسائل انتقال حرارتي از كدر شدن شيش هها ناشي از اختلاف دماي دو طرف شيشه ها جلوگيري به عمل مي آورد. در ضمن تصوير ذيل نمونه اي از در و پنجره هاي پي وي سي مي باشد.

موارد مصرف و كاربرد

از بدو ورود پنجره هاي پي وي سي به بازار جهاني، قابليت هاي مطلوب پروفيل هاي پي وي سي درساخت و نصب، تنوع رنگ، صرفه اقتصادي با در نظر گرفتن تمامي جوانب (انرژي، نصب، نگهداري و )... و مقاومت در شرايط متنوع آب و هوايي دست به دست هم داده و به تدريج چوب و فولاد و آلومينيوم را از صحنه اين صنعت خارج م يسازد. رشد عظيم توليد پنجره هاي پي وي سي در بسياري از كشورهاي (كشورهاي پيشرفته) جهان و رواج كاربرد آن در صنعت ساختمان مؤيد اين گفته است. دليل اين رواج، برتري هاي متعدد و مزاياي آشكار (در ادامه بدان اشاره خواهد شد) اين محصول در قياس با انواع ديگر در و پنجره هاست.

با توجه به مزاياي ذكر شده، پنجره هاي كركره اي پي وي سي در موارد زير كاربرد دارند :

- دماهاي كاربردي ۶۲ - تا ۸۱ + درجه سانتيگراد

- در توليد انبوه ساختمان سازي و به صورت پنجره هاي پيش ساخته

- مكان هايي كه نم يخواهيم انتقال حرارت و برودت يا انتقال صوت زيادي داشته باشيم (كليه ساختمان هاي با تلفات حرارتي زياد و ساختمان هاي واقع در مناطق پر سر و صدا)

- مكان هايي كه نمي خواهيم از طريق درزها هيچگونه هوايي به داخل يا خارج نشت كند و جهت حذف آلودگي هاي هوايي نظير اطاق هاي تميز، اطاق هاي جراحي، آزمايشگاه ها و امثال آنها.

- به دليل تنوع در رنگ هاي مختلف و به خاطر وجود روكش هاي بسيار زيبا، در كاربرد هاي لوكس و ساختمان هاي شيك و مدرن

- استفاده در محيط هاي داراي مواد شيميايي و خورنده، به دليل مقاومت نسبت به اينگونه محيط ها و مواد

- در اكثر كشورهاي صنعتي در ساختمان هاي صنعتي و مسكوني به طور عمده مصرف مي شود.

- استفاده در مناطقي كه داراي رطوبت بالا مي باشند (به دليل جذب رطوبت ناچيز) ضمناً در مورد آينده كاربرد پنجره هاي پي وي سي بايد اشاره داشت كه چون استفاده از مواد پي وي سي در اين نوع محصول بجاي استفاده از چوب مي تواند مطرح باشد، لذا از طرف سازمان هاي حافظ محيط زيست به دليل جلوگيري از تخريب جنگل ها از يك طرف و به دليل كاهش تلفات حرارتي و برودتي و متعاقباً كاهش آلودگي هوا از طرف ديگر بسيار مورد توجه قرار گرفته و روز به روز بر اجباري نمودن استفاده از اين مواد تأكيد مي شود.

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

صنعت توليد پروفيل هاي ساختماني از جنس پي وي سي براي مصرف پنجره از چهل سال پيش در اروپا مرسوم گرديده و سپس با پيشرفت تكنولوژي در اين زمينه مصرف آن افزايش يافته است. مصرف اين نوع محصولات در ايران به قبل از سال ۱۳۵۷ مرميگردد كه به صورت بسيار محدود شروع شد (مانند۱۳۷۵ - شركت پي وي سي ايران) و بعد از سال ۱۳۵۷ اين صنعت تعطيل گرديد و سپس در سال هاي ۱۳۷۰مجددٌا توليد آن آغاز گرديد. از سال ۱۳۸۰ با حمايت و پشتيباني سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي و دستورالعمل هاي دولت (وزارت مسكن و شهر سازي) در ارتباط با مبحث ۱۹ مقررات ملي ساختمان كه دستورالعمل صرفه جويي انرژي در ساختمان مي باشد، استفاده از اين محصول روز به روز بيشتر گرديد. وزارت مسكن و شهرسازي بر اساس ماده ۱۲۱ قانون برنامه سوم توسعه و ماده ۲۷ آيين نامه اجرايي آن برنامه در كميته مربوطه برنامه بلند مدت صرفه جويي در مصرف انرژي در ساختما نهاي بخش غير دولتي را به تفكيك گروه بندي استان ها از نظر ميزان مصرف انرژي تصويب نموده و در برنامه اي به وزيرمحترم كشور كه با همين مضمون تهيه شده است، اشاره شده كه ساختما نهايي كه طبق برنامه ارايه شده، ساخته مي شوند بايد در مقابل اتلاف انرژي مقاوم گردند و استفاده از عايق هاي حرارتي، پروفيل هاي در و پنجره و شيشه هاي دو جداره متناسب با اين امر را اجباري نموده اند. همچنين در برنامه فوق الذكر كه در بخش پيوست آورده شده است، خواسته شده تا شهرداري ها نسبت به نظارت بر اجراي مصوبه مذكور اقدام نمايند. اميد است كه با اجباري كردن جلوگيري از اتلاف انرژي توسط سازمان هاي ذيربط صرفه جويي در انرژي در ساختمان ها مورد توجه بيشتري قرار گيرد زيرا صرفه جويي در انرژي در رشد اقتصادي كشور نيز تأثير بسزايي دارد. علاوه بر آن مسأله عايق صوتي بودن اين پنجر هها نيز اهميت دارد زيرا با ازدياد جمعيت و بزرگ شدن شهرها، ايجاد عايق هاي صوتي در ساختمان جهت سلامت رواني جامعه مهم مي باشد كه اين مسأله در مورد پنجره هاي پي وي سي با استفاده از شيشه هاي دو جداره صادق است. در ايران تاكنون بيشترين استفاده از در و پنجره هاي آلومينيومي، آهني و چوبي مي شود كه طي اين سال ها هزينه زيادي بابت اتلاف انرژي به دليل كاربرد اين نوع در و پنجره صورت گرفته است. همانگونه كه گفته شد با اجباري شدن آيين نامه بخش ۱۹ مبحث مقررات ملي ساختمان در مورد راهكارهاي كاهش مصرف انرژي و تشويق هاي لازم در مورد ساختمان هايي كه موارد فوق را بكار مي گيرند(كاهش ماليات) فعاليت هايي در جهت بكارگيري عايق هاي حرارتي و صوتي در ساختمان ها انجام میگيرد.به طور كلي به نظر مي رسد با وجود با آيين نامه، وزارت مسكن و شهرسازي و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و انرژي در جهت توسعه اقتصادي اجتماعي كشور و همچنين حمايت همه جانبه از اين صنعت (توليد در و پنجره هاي پي وي سي) تمامي تلاش خود را داشته اند.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات)


 طرح توجیهی تولید پنجره کرکره ای,دانلود طرح توجیهی تولید پنجره کرکره ای,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید پنجره کرکره ای,فروش طرح توجیهی تولید پنجره کرکره ای,طرح توجیهی پنجره کرکره ای,طرح تولید پنجره کرکره ای
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود