کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید نوار چسب برق
 

معرفي محصول طرح توجیهی:

چسبها مواد ي طبيعي يا مصنوعي هستند که به کمک آنها ميتوان دو قطعه را از طريق سطوحشان به يکديگر متصل نمود . چسبها از دوران بسيار قديم شناخته شده بودند . تابوتهايي در حفاريهاي شهر باستاني در مصر پيدا شده است که قطعات نازک چوب به بدنه آنها چسبيد ه بوده است . هم چنين در هزاران سال پيش، مصريها با استفاده از صمغ عربي، رنگدانه ها را به تابوتها مي چسبانده اند . بابليها با چسباندن صمغ درختان داخل درزهاي قايقهاي خود، از نفوذ آب به داخل آنها جلوگيري ميکرده اند . در روم باستان، از ماهي و شاخ حيوانات چسبي جهت چسبانيدن قطعات چوب به يکديگر ابداع و مصرف ميشده است . تا اواسط قرن نوزدهم براي چسباندن اوراق کاغذ و قطعات چوب فقط از چسبهايي که منشا حيواني (پوست، سم، شاخ، استخوان، شير و خون حيوانات ) داشت، استفاده ميشده که البته هنوز هم تا حدودي جنبه تجارتي خود را حفظ نمود ه اند . اين نوع چسبها را در موقع مصرف بايد گرم کرده و پس از اندودن قطعات با آن بايد دو قطعه را براي مدتي تحت فشار نگه داشت تا در اثر سرد شدن چسب، قطعات به يکديگر متصل شوند.  گرم و سرد کردن، تحت فشار قرار دادن و نيز بوي بد اين چسبها سبب نامرغوبي و کندي کار با آنها ميشود.جهت توليد چسبها با توجه به کاربردهاي مختلف آن ميتوان از مواد معدني مانند سيليکاتها و يا از مواد آلي مانند پوست، سم، شاخ، شير، خون حيوانات، نشاسته و شيره برخي درختان و يا از مواد سنتزي مانند الاستومرها و پلاستيکها استفاده نمود. تهيه چسبهاي سنتزي در سالهاي اخير جهت کاربردهاي مختلف پيشرفتهاي چشمگيري داشته است . هرچسب جهت کاربردهاي معيني ساخته ميشود و لازم است که مواد مخصوصي با يکديگر مخلوط شوند تا کيفيت مورد نظر به دست آيد.

اين مواد به طور کلي عبارتند از:

رزين ·

ماده اصلي هر چسب مصنوعي که سبب اتصال سطوح به يکديگر ميشود رزيني است که در آن چسب به کار رفته و به همين علت است که اسامي چسبها از اسامي رزينها الهام گرفته است . مثلا چسبهاي ساخته شده از رزين اپوکسي به نام چسب اپوکسي معروف هستند.

جامد کننده ·

در بعضي چسبها لازم است که در حين مصرف موادي جهت جامد شدن چسب که سبب اتصال و استحکام چسب ميشود به آن اضافه گردد . گاهي نيز علاوه بر اين مواد کاتاليزور هم جهت افزايش سرعت چسبيدن اضافه ميشود.

حلال ·

در ساخت بعضي از چسبها جهت پخش يکنواخت رزين بين سطوح چسبنده و سياليت چسب لازم است که مقداري حلال مناسب به آن اضافه شود . اين حلالها که اغلب آلي هستند، در زمان کاربرد چسب تبخير ميشوند. لازم است که به برخي چسبها مقداري مواد شيميايي جهت کم کردن ويسکوزيته آنها اضافه شود . اين مواد که ضمنا سبب استحکام چسب نيز ميشوند، در موقع کاربرد آن تبخير نميشوند.

مواد پرکننده ·

در اغلب چسبهاي ساخته شده مقداري مواد شيميايي جهت کنترل خواص اضافه ميشود . ضريب انبساط حرارتي، مقاومت حرارتي، مقاومت الکتريکي و ضريب انبساط حجمي از جمله خواصي هستند که ميتوان با اضافه کردن مواد پر کننده کنترل نمود.

محمل ·

در ساخت نوار چسبها لازم است که از محملي مانند نوارهاي نازک کاغذ، پارچه و سلوفان استفاده نمود. -انواع چسبها

1.      چسبهاي محلول در حلال

2.      چسبهاي لاتکس

3.      چسبهاي فشاري

4.      چسبهاي حرارتي

5.      چسبهاي فعل و انفعالي

6.      چسبها را ميتوان بر حسب منشا نيز دسته بندي کرد.

7.      چسبهاي طبيعي

8.      چسبهاي مصنوعي

موارد مصرف و كاربرد

نوارچسبهاي حساس به فشار نوعي از نوار چسب است كه در حالت خشك و بدون حلال در دماي اطاق بطور مداوم چسبناك است و هنگاميكه برروي سطوح مختلف چسبانده مي شود اتصال فوري ايجاد مي نمايد و جهت چسبندگي نيازي به آب، حلال و يا حرارت ندارد . نوار چسبها بايستي به طور يكنواخت و بدون تغيير شكل يا فاصلة محسوس، پيچانده شده و ب ايد دو طرف آن صاف و در زمان استفاده فاقد اشكالات فيز يكي مانند ق يفی شدن ،تاخوردگي، ترك، رنگ غير يکنواخت و عاري از ذرات جامد يا غير محلول و بوي نامطبوع باشد. گاهی اوقات در طی پيچيدن نوار چسب مقداری هوا در بين لا ي ه ها حبس می شود ، که سطح را بصورت تاول زده می نم ايد ، و اصطلاحاً به آن چشم ماهی گفته می شود. اين حالت اگر در طی زمان ناپد ید شود برروی خصوصيات نوار چسب اثر نگذاشته و دليل بر غيريکنواختی چسب پوششي آن نمی باشد. نوار چسب برق به عنوان عايق براي سيمهاي برق و اتصالات الكتريكي به كار ميرود. چسب مصرفي بايد همگن و عاري از ذرات جامد غير محلول باشد، به طوريکه در هن گام کاربرد پوششي يکنواخت و صاف ايجاد نمايد . چسب در حالت مرطوب يا خشک بوي نامطبوع نبايستي داشته باشد و چسب بايد عاري از هرگونه مواد سمي باشد. در زمان باز کردن نوار چسب نبايد هيچ گونه پارگي ايجاد شود . هر رول نوار چسب بايستي عاري از تلسکوپي شدن (وقتي که ترتيب لايه هاي نوار چسب نسبت به يکديگر جابجا گرديده و در نتيجه شکل مخروطي به وجود آيد که در اصطلاح تلسکوپي شدن ميگويند ) شکاف يا ديگر تغيير شکلها باشد. در زمان باز کردن نوار چسب بايد فقط يک مقدار جزئي از چسب به پشت دور بعدي چسبيده باشد.

اهميت استراتژيكي كالا در دنياي امروز

امروزه در کشور ما به دليل رونق صنعت، ساخت انواع كالاي مصرفي و نهايي نيز با رشد روز افزوني روبرو است. به دليل توليد اكثر پلاستيكهاي پر مصرف در داخل كشور امكان توليد محصولات نهايي از اين موارد فراهم شده است.

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات)


 طرح توجیهی تولید نوار چسب برق,دانلود طرح توجیهی تولید نوار چسب برق,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید نوار چسب برق,فروش طرح توجیهی تولید نوار چسب برق,طرح توجیهی نوار چسب برق,طرح تولید نوار چسب برق
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود