کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید پروفیل UPVC
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

امروزه بحث جلوگيري از هدر رفتن انرژي، يكي از مواردي است كه در توليد محصولات جديد در نظر گرفته مي شود. در اين راستا هدر رفتن انرژي در ساختمان ها نيز عامل مهمي به شمار مي رود كه در كشور ما نيز در چند سال اخير مورد توجه بوده است و در نتيجه آن صنايع محصولاتي با قابليت حفظ انرژي رو به گسترش مي باشند.توليد پروفيلهاي U.P.V.C يكي از طر ح هاي ملي تلقي م ي گردد. بحث استفاده از اين صنعت در ايران، قبل از انقلاب نيز مطرح بوده است و گا م هاي كوچكي نيز در اين زمينه برداشته شده بود ولي متاسفانه به عنوان يك صنعت نو و مدرن به آن نگريسته نشده و فقط به صورت پراكنده در بعضي نقاط مورد استفاده قرار گرفته است.از دلايل كم توجهي به اين محصول م ي توان عدم شناخت مصرف كننده و عرضه محصولات غير استاندارد و با كيفيت پائين (U.P.V.C) را نام برد كه بدين دلايل متاسفا نه اين صنعت در كشور ما نتوانسته جايگاهي مناسب براي خود پيدا كند. يكي از مشكلات بزرگ كشور ما در حال حاضر هدر رفتن مقدار زيادي انرژي در تمامي فعاليتها و بخصوص در بخش ساختمانها مي باشد. از دلايل اصلي هدر رفتن انرژي در ساختما ن ها مي توان استفاده از در و پنجر ه هاي نامناسب را نام برد . از طرفي با توجه به شرايط متفاوت آب و هوائي كشور و براي استفاده صحيح از انرژي و جلوگيري از هدر رفتن بي حد و مرز آن و در جهت بهينه سازي مصرف سوخت در ساختمانها بايد استفاده از اين صنعت به صورت همگاني در بين آحاد مردم فرهن گ سازي شود . خوشبختانه در چند سال اخير سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور و ديگر مسئولين توجه خود را به اين نوع صنايع معطوف داشته و توصيه م ي كنند كه صنايع اين چنيني در كشور توسعه پيدا كند خوشبخ تانه آشنائي و استفاده مردم از اين نوع محصولات نيز روز به روز در حال گسترش مي باشد. چندين دهه است كه تكنولوژي ساخت پروفيل U.P.V.C در كشورهاي بزرگ دنيا متداول گشته و محصولات فوق به دليل امتيازات خاص و منحصر بفرد خود توانسته اند به سرعت در ساير كشورها نيز مطرح گشته و جهانگير شوند . اين پروژه تحت ليسانس يكي از بزرگترين توليد كنندگان ماش ين آلات و قالبهاي U.P.V.C در اروپا به نام شركت Technoplast مي باشد كه م ي تواند پروفيل و ورقهاي U.P.V.C را با بالاترين كيفيت و تكنولوژي روز اروپا به بازار ارائه نمايد. UPVC ماده اوليه ساخت پروفيل در و پنجره هاي مدرن PVC مي باشد. اين ماده يك نوع ترموپلاست مدرن متشكل از مشتقات اصلي نفت خام و نمك هاي معدني است. در فرآيند توليد UPVC با افزودن مواد مختلفي چون ضربه گير (Impact Modifier) مواد ضد احتراق (Heat Stabilizers) پر كننده ها (Fillers) كمك كننده ها (Processing Aids) روان كننده هاي داخلي (Internal & External Lubricants) و رنگهاي صنعتي (Pigment) به دو ماده اصلي فوق ، ترموپلاست UPVC بدست می آيد كه تركيب جديدي از ماده اوليه PVC بوده ولي به علت خواص فيزيكي متفاوت اين ماده جديد ، اصطلاحاً به آن يك ماده غير پلاستيك اطلاق مي شود .

موارد مصرف و کاربرد

سالها است كه U.P.V.C به عنوان محصولي پرطرفدار براي كاربردهاي ساختماني در دنيا مطرح میباشد. ويژگي هاي خاص اين ماده از جمله عايق بودن در برابر گرما و سرما ، صدا، عدم پوسيدگي، پايداري و استحكام در كنار ارزاني و امكان توليد در تيراژ بالا، انعطاف پذيري در طراحي، عدم نياز به تعميرات بعدي و مقاومت در برابر آتش از جمله ويژگي هاي خاص U.P.V.C است كه باعث توسعه استفاده از اين ماده شده است و به جزئي اساسي در صنعت ساختمان تبديل شده است . از نظر مصرف انرژي مطالعات نشان مي دهد كه پائين ترين ميزان مربوط به چوب و بالاترين مربوط به آلومينيوم و آهن است . از نظر آلودگي هوا چوب و U.P.V.C مناسب ترين و آلومينيوم و آهن نامناسب ترين انتخاب است .

در مورد صنايع پائين دستي پروفيل مي توان صنايع مختلف از جمله موارد زير را نام برد :

١- صنايع توليد درب و پنجره

٢- شركتهاي تبليغاتي و توليد كننده تابلوهاي تبليغاتي

٣- صنايع ساخت ميز ، پارتيشن و تجهيزات اداري

٤- صنايع توليد تجهيزات ساختماني شامل سقف كاذب ، ديوارهاي پيش ساخته و ...

٥- صنايع توليد كابينت ، كمد و ...

بطور كلي اين محصول داراي مصارف خانگي، اداري و صنعتي است و داراي طيف وسيعي از مصرف كنندگان مي باشد كه از مزاياي طرح محسوب مي شود.

اهمیت استراتژیکی کالا در دنیاي امروز

پروفيل UPVC بخاطر سبكي، استقامت و دوام بالا، شكل ظاهري و قيمت آن باعث شده است كه در زمينه فعاليتهاي عمراني به عنوان يك كالاي مناسب در ساختمانها استفاده شود. صنايع ساختماني با رشد فزاينده اي در حال توسعه مي باشد و كشور ما نيز در اين بخش شاهد پيشرفتهاي زيادي در طي چند سال اخير بوده است . همانطور كه در بخش كالاي جايگزين اين محصول اشاره شد، دنيا به سمت جايگزيني مواد سنتزي به جاي مواد طبيعي مي باشد . استفاده از انواع پليم رها در زندگي روزمره نشان دهنده اين مطلب است. پروفيلهاي UPVC بعلت مزايايي كه نسبت به چوب و فلزات دارد در چند سال اخير مورد توجه صنايع توليد كننده قرار گرفته است و با وجود واردات مواد اوليه آن، تمايل به توليد آن وجود داشته است . اين امر بيانگر استقبال مردم از اين محصول و جايگزيني آن بجاي كالاهاي مشابه است . از طرف ديگر در كشورهاي توسعه يافته، اين محصول ساليان سال به عنوان محصول شماره يك در مباحث ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرد. بر اساس آمار منتشره از طرف صنايع ملي پتروشيمي، تبديل مواد بالا دستي پتروشيمي به صنايع مصرفي بيشترين ارزش افزوده را خواهد داشت و به همين علت است كه اغلب كشورهاي توسعه يافته اغلب مواد بالا دستي را وارد و محصولات مصرفي (پايين دستي ) را به كشورهاي مصرف كننده كه اغلب كشورهاي صادر كننده مواد بالا دستي مي باشند صادر مي كنند.

چنانچه اين صنايع در كشور فعال باشند، مي توان حداقل شاهد موارد زير بود:

الف- جلوگيري از خروج ارز به خاطر واردات

ب- ايجاد ارزش افزوده محصول

ج- امكان صادرات محصول و ورود ارز به كشور

د- امكان استفاده از چوب و فلزات در ساير صنايع

ه- كمك به محيط زيست و جلوگيري از قطع بي رويه درختان جنگلي كشور

مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات(


 طرح توجیهی تولید پروفیل UPVC,دانلود طرح توجیهی تولید پروفیل UPVC,دانلود رایگان طرح توجیهی تولید پروفیل UPVC,فروش طرح توجیهی تولید پروفیل UPVC,طرح توجیهی پروفیل UPVC,طرح تولید پروفیل UPVC
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود