کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن)
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

گذر زمان و پیشرفت صنایع از یک سو، ارتقاء سطح فرهنگ جوامع و افزایش تقاضا براي کالاهاي بهداشتی از سوي دیگر باعث شده اند که امروزه انواع ظروف یکبار مصرف جزو لوازم جدایی ناپذیر زندگی روزانه ما شوند. ظروف یکبار مصرف در اشکال، اندازه ها و کیفیت هاي متعدد ما را در محاصره خود قرار داده اند.بطور کلی ظروف یکبار مصرف از مواد مختلفی تولید می شوند.

انواع ظروف یکبار مصرف عبارتند از:

§         پلیمري یا پلاستیکی ·

§         کاغذي ·

§         آلومینیومی ·

§         پوسیدنی گیاهی ·

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی از پلیمرهاي مختلفی تولید می شوند:

§         پلی اتیلن با دانسیته بالا (HDPE)

§         پلی پروپیلن

§         پلی استایرن

هر کدام از این مواد اولیه خصوصیات ویژه اي در محصول ایجاد می کنند. براي نمونه براي بسته بندي و نگهداري روغن، سرکه و محصولات لبنی همچون شیر، دوغ و ماست، همچنین مواد غذایی گرم و مرطوب از ظروف پلی اتیلن سفیدرنگ استفاده شده و ظروف پلی پروپلین سفیدرنگ نیز براي بسته بندي محصولات لبنی همانند ماست، خامه و پنیر و مواد غذایی گرم و مرطوب مناسب می باشد.پلی اتیلن و پلی پروپیلن بصورت صفحه اکسترود شده و در دسترس هستند اما شکل دهی(قالبگیري) آنها مشکل است. زیرا گرماي ویژه بالا در آنها (که منجر به کاهش سرعت گرم کردن می شود) همراه با سرعت انتقال حرارت پائین شان، باعث می شود در قالبگیري با مشکل مواجه شویم. اشکال دیگر این پلیمرها به دلیل قابلیت کریستالی شدن آنها می باشد. دمایی که پلی پروپیلن و پلی اتیلن در آن دما شکل پذیر می شوند خیلی پایین تر از نقطه نرمی آنها نمی باشد و به همین دلیل صفحات آنها سست شده و در قالبگیري مشکل ایجاد خواهد شد. در ضمن پلی پروپیلن به دلیل خاصیت کریستالی در طول فرآیند تولید ظروف، شفافیت خود را نیز از دست می دهد به دلیل شکنندگی پلی پروپیلن (PP) و HDPE تقریباً تمامی تولیدکنندگان از پلی استایرن (PS) استفاده می شود.

بطور کلی دلایل کاربرد زیاد ظروف یکبار مصرف فوم پلی استایرن ویژگی هاي مطلوب آن می باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

- اولا ضربه را به محصول منتقل نمی کند بنابراین براي محصولات شکننده مناسب می باشد مثل تخم مرغ.

- ثانیا عایق حرارتی خوبی است و براي عرضه محصولات گرم آماده مناسب می باشد.

- ثالثا سبک بودن ماده پلیمري ، آن را در موارد حمل و نقل مناسب تر می کند.

ظروف یکبار مصرف از پلیمرهاي مختلفی تولید می شوند که اگر تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این ظروف از آگاهی لازم در مورد آنها برخوردار باشند، استفاده از آنها براي مصارف خاص مانعی ندارد، زیرا استفاده نادرست از این ظروف می تواند باعث آزاد شدن مواد آلی و ترکیبات شیمیایی موجود در ظروف به داخل مواد غذایی شود که این مسأله می تواند سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازد. به همین دلیل ظروف یکبار مصرف سفید رنگ و فوم دار براي مواد غذایی سرد، گرم و مرطوب مناسب بوده ولی نباید براي مواد غذایی داغ استفاده شود. مثلاً استفاده از این ظروف براي پیتزایی که در دماي 140 درجه سانتیگراد طبخ می شود، توصیه نمی شود.

موارد کاربرد

محیط اطرافمان انباشته از پلاستیک شده است، هر کاري که انجام می دهیم و هر محصولی را که مصرف می کنیم، از غذایی که میخوریم تا لوازم برقی به نحوي با پلاستیک سروکار داشته و حداقل در بسته بندي آن از این مواد استفاده شده است. استفاده از ظروف یکبار مصرف براي نگهداري و عرضه مواد غذایی ضروري است. مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی نظیر سالن هاي غذاخوري، ادارات و سازمانها، رستورانها، بوفه ها، در کلیه مراسم و جلسات و در مساجد ضمن رعایت دقیق مسائل بهداشتی ظروف یکبار مصرف مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر آبمیوه و بستنی فروشی ها، پیتزا فروشی ها و سلف سرویس ادارات و دانشگاه ها، پاي ظروف یکبار مصرف به میهمانی هاي خانگی هم باز شده است و بسیاري ترجیح می دهند هنگام پخش غذاي نذري و در مراسمی چون جشن تولدهاي کودکانه دردسر شستشوي ظرف را به کلی از برنامه حذف کنند و از بشقاب و لیوان هاي رنگارنگ پلاستیکی استفاده کنند. ظروف یکبار مصرف بنا به موارد کاربرد م یتوانند به عنوان محصول واسط هاي یا مصرفی تلقی گردند. در مواردي که این ظروف براي بست هبندي مربا، خامه، سرشیر، عسل، ماست و ... مصرف می شوند جنبه محصول واسطه اي را دارند که در حمل بهداشتی و توزین این گونه مواد غذایی دخیل می باشند و چنانچه از این ظروف در سر میز غذا و یا اغذیه فروشی ها و رستوران ها به عنوان وسیله سرو غذا، بستنی و نوشابه استفاده شود جنبه کالاي مصرفی را پیدا می کند. ظروف یکبار مصرف سفید رنگ و فوم دار براي مواد غذایی سرد، گرم و مرطوب مناسب است ولی نباید براي مواد غذایی داغ استفاده شود. مثلا استفاده از این ظروف براي پیتزایی که در دماي 140 درجه سانتیگراد طبخ شده، توصیه نمی شود.

به طور کلی بخش هاي مهم مصرف کننده ظروف یکبار مصرف فوم پلی استایرن عبارتند از:

-1 ادارات و کارخانجات

-2 شرکت هاي طبخ و توزیع غذا

-3 رستوران ها

-4 شرکت هاي کیترینگ

-5 خانواده ها

-6 مغازه هاي فروش آبمیوه و بستنی

اهمیت استراتژیک کالا

استفاده از ظروف یکبار مصرف به تدریج جزء لاینفک زندگی مردم شده است و اکثر مردم روزانه حداقل یکبار از این ظروف شامل ظروف صرف غذا، انواع لیوان و یا محصولات بسته بندي شده در این ظروف استفاده می کنند. توجه به کاربرد ظروف یکبار مصرف فوم پلی استایرن به عنوان یک بسته بندي سالم و بهداشتی در جامعه ما کمتر مورد نظر بوده تا حدي که بسیاري از مواد غذایی و خوراکی از بسته بندي بهداشتی برخوردار نیستند بطور کلی افراد جامعه از بسته بندي اطلاع کافی و جامع ندارند و فرهنگ و اهمیت آن در جامعه ضعیف است. هرچند در سالهاي اخیر پیشرفتهایی براي بسته بندي خوب و مناسب (انواع ظروف یکبار مصرف) انجام شده، اما براي عامه مردم، ضرورت استفاده از بسته بندي هاي صحیح مثلا استفاده از ظروف یکبار مصرف فوم پلی استایرن براي مواد غذایی، آشامیدنی و... باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.کاربرد پلاستیکها در تمام شئونات زندگی، گسترده شده است و نمیتوان روزي، زندگی بدون پلاستیک را تصور کرد چون از بطريهاي شیر و نوشابه گرفته تا لباس و قطعات خودرو از پلاستیک هستند، گرچه تولید زیاد پلاستیکها اساساً زیر سئوال رفته است. انتظار میرود منابع شناخته شده ذخیره جهانی نفت تا80سال دیگر تمام شوند و این در مورد گاز طبیعی 70 سال و براي زغال سنگ 700 سال است، اما تأثیرات اقتصادي کاهش این منابع خیلی زودتر فرا خواهد رسید. وقتی منابع کاهش یابد، قیمتها هر روز بالا خواهد رفت و این واقعیتی است که نمی تواند از کانون توجه سیاست گذاران خارج شود. از طرفی علم بسته بندي در سالیان اخیر بسیاري از صنایع را متحول ساخته است و در صحنه رقابت شدید امروزي صنایعی موفق تر عمل می کنند که به این علم توجه داشته باشند و محصولات خود را در بسته بندي مناسب و همگام با بهداشت و اهمیت دادن به سلامت جامعه به بازار عرضه کنند. سرانه مصرف کشورهاي صنعتی در رابطه با مصرف ظروف یکبار مصرف نسبت به کشورهاي توسعه نیافته و در حال توسعه بسیار بالاتر م یباشد. شاخص سلامت هر جامعه نیز به سرانه مصرف انواع مواد بهداشتی وابسته است و از این لحاظ شاخص سلامت جوامعی که به این مسائل اهمیت داده اند بالاتر از سایر کشورها می باشد

 مناسب برای
اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری
گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا
ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده
گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون
ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی


این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

معرفی محصول
مشخصات کلی محصول
شماره تعرفه گمرکی
شرایط واردات
استانداردهای ملی وجهانی
قیمت تولید داخلی و جهانی محصول
موارد مصرف و کاربرد
کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول
اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز
کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول
وضعیت عرضه و تقاضا
بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون
بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال
بررسی روند مصرف از آغاز برنامه
بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن
بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم
بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم
در فرآیند تولید محصول
ماشین آلات
بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت
محوطه سازی
ساختمان
ماشین آلات
تاسیسات
وسائط نقلیه
تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده
هزینه های قبل از بهره برداری
سرمایه در گردش
برآورد حقوق و دستمزد
برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات
هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک
هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید
هزینه های توزیع و فروش
جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید
نتیجه گیری
میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آن
پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح
وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی
تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید
در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود
مراجع
پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات(


 طرح توجیهی تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),دانلود طرح توجیهی تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),دانلود رایگان طرح توجیهی تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),فروش طرح توجیهی تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),طرح توجیهی ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),طرح تولید ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن),ظروف یکبارمصرف(فوم پلی استایرن)
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود