کلیه طرح های توجیهی موجود در سایت توسط کارشناسان ما به صورت به روز قابل تهیه و تدوین می باشد ، همچنین تهیه این طرح ها در قالب فرمت بانک صنعت و معدن و کامفار نیز امکان پذیر است . لطفا جهت مشاوره تلفنی و اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید 08338210395-08338232664-09129379915
fixed
fixed
fixed
fixed
پشتیبان شماره یک

پشتیبانی

طرح توجیهی تولید درب بازکن(آیفن)
 

معرفی محصول طرح توجیهی:

مطالعات امكان سنجي، مطالعات كارشناسي است كه قبل از اجراي طرح هاي سرمايه گذاري اقتصادي انجام مي گيرد. در اين مطالعات از نگاه بازار، فني و مالي و اقتصادي طرح مورد بررسي و آناليز قرار گرفته و نتايج حاصل از آن به عنوان مبنايي براي تصميم گيري سرمايه گذاران مورد استفاده قرار مي گيرد. گزارش حاضر مطالعات امكان سنجي مقدماتي توليد درب بازكن مي باشد . اين مطالعات در قالب متدولوژي مطالعات امكان سنجي تهيه گرديده است و مطابق متدولوژي فوق ، ابتدا محصول مورد مطالعه به طور دقيق معرفي شده و سپس بررسي هاي لازم روي با زار آن صورت خواهد گرفت و در ادامه مطالعات فني در خصوص چگونگي توليد و امكانات سخت و نرم افزاري مورد نياز نيز شناسايي شده و در نهايت ظرفيت هاي اقتصادي و حجم سرمايه گذاري مورد نياز براي اجراي طرح برآورد و ارائه خواهد شد تا با استفاده از آن سرمايه گذران و علاق ه مندان محترم بتوانند كليه اطلاعات مورد نياز را كسب و در جهت انجام سرمايه گذاري اقتصادي با ديد باز و مسير شفاف اقدام نمايند . اميد است اين مطالعات كمكي هرچند كوچك در راستاي توسعه صنعتي كشورمان بعمل بياورد. اگر زندگي افراد بشر در دوره هاي گذشته را از نظر بگذرانيم، ملاحظه مي كنيم كه در دورانهاي نه چندان دور بر روي در منازل وسيل هاي آهني نصب مي كردند تا اينكه افراد موقع ورود به منزل با كوبيدن آن به در خانه به نوعي ورود خود را به اطلاع اهالي خانه برسانند. همزمان با پيشرفت تكنولوژي اين زاويه از زندگي بشر نيز از تحول مصون نماند. در اين مسير ابتدا زنگ الكتريكي در و در نهايت آيفون به وجود آمد. اين سير تحولي همچنان ادامه دارد و هر روز انواع پيشرفته آيفون با قابليتهاي بهتر عرضه م يشود. در ساختمان چند طبقه به خاطر اينكه به آساني بتوان ديد كه چه كسي پشت در ورودي است و با كدام واحد كار دارد، از مدارهاي مخصوص ارتباط بين داخل و خارج ساختمان استفاده مي كنند. اين مدارها در اصطلاح عمومي اف. اف ناميده مي شوند.

بررسي تك تك اجزا مدار:

كليد

كليد وظيفه قطع و وصل جريان در مدار بر عهده دارد.

باتري

مي دانيد كه همه اجسام از ذراتي به نام اتم تشكيل شده اند و اتمها نيز در مركز خود بار مثبت )هسته اتم( و در اطراف آن حاوي الكترونهايي با بار منفي هستند كه به سرعت دور هسته مركزي در گردشند. البته مقدار بارهاي مثبت و منفي هميشه در حالت عادي برابر است. بنابراين اجسام در حالت عادي از نظر الكتريكي خنثي هستند. بدنه باتري از جنس روي مي باشد و درمركز آن يك زغال قرار گرفته است و بين آنها مواد شيميايي مخصوص وجود دارد. به علت فعل و انفعالات اين مواد ، الكترونهاي زغال از آن جدا شده و جذب بدنه باتري كه از جنس روي است مي گردد. بنابراين زغال كه الكترون يا بار منفي از دست داده است، داراي بار مثبت مي گردد. زيرا همانطور كه گفتيم در حالت عادي اجسام خنثي هستند. حال اگر تعداد الكترون جسمي كمتر از تعداد پروتون آن كه داراي بار مثبت است، باشد، از آنجا كه تعداد پروتو نهاي آن هم بيشتر خواهند شد، بنابراين داراي بار مثبت مي گردد و بر عكس. حال اگر يك تكه سيم را از خارج بين زغال و بدنه باتري يعني قطب مثبت و منفي آن وصل كنيم، الكترونها از سطح روي جدا شده و جذب زغال يا قطب مثبت مي گردند.

ميكروفون زغالي

اين ميكروفون از ظرفي تشكيل شده است كه در داخل آن دانه هاي زغالي قرار دارد و روي آن نيز يك صفحه فلزي نازك قرار گرفته است. در حالت عادي اتصال اين صفحه به دانه هاي زغال بسيار كم است. بنابراين جرياني نجومي از آن عبور نمي كند. حال اگر جلوي صفحه نازك صحبت كنيم,  ارتعاشات صوتي(L) باعث مي شود كه اين صفحه به زغالها اصابت كند. البته لرزش اين  صفحه و نحوه اصابت آن به زغالها بستگي به شدت و ضعف صداي ما خواهد داشت. به همين دليل اگر بدنه ميكروفون را به يك سر باتري و صفحه نازكي را كه روي زغالها هست به سر ديگر باتري وصل كنيم، متناسب با صحبت ما و فشاري كه ارتعاشات صوتي ما به اين صفحه نازك فلزي وارد م يآورد، مقدار جرياني كه از بدنه ميكروفون وارد زغالها شده و جذب صفحه روي آن م يگردد، كم و زياد خواهد شد. به عبارت ديگر جرياني كه از مدار عبور م يكند متناسب با صحبت ما مي باشد.

بلندگو

در بلندگو يك هسته مغناطيسي وجود دارد كه به ديافراگم يا صفحه هاي خارجي بلندگو وصل است و دور آن بفاصله بسيار كمي سيم پيچي شده است. بطوري كه هسته مغناطيسي مي تواند براحتي در داخل سيم پيچ جلو و عقب برود. اگر جريان متغيري از داخل اين سيم پيچ عبور كند، باعث جلو و عقب رفتن هسته آهن شده و بوسيله آن صفحه ، بلندگو خواهد شد. حال اگر جريان متغيري كه از داخل اين سيم پيچ عبور مي كند متناسب با صداي ما باشد صدا از بلندگو شنيده مي شود .

منبع تغذيه

چون در اين قسمت نياز به دو ولتاژ مستقيم و متناوب داريم، بنابراين منبع تغذيه بايد بتواند ولتاژهاي ACیاDC را توليد كرد بنابراين منظور از ترانسفورماتور كاهنده مدار يكسوكننده  استفاده مي كنيم ترانس كاهنده ولتاژ 220 را ولتاژ 6 ولت يا 12 ولت تبديل مي كند ولتاژ 6 ولتي يك سو كننده و خازن و سلفبه جريان مستقيم تبديل مي شود.

مدار خبر

 مدار خبر از يك زنگ اخبار 12ولت و با يك زنگ الكتريكي يك شستي تشكيل شده است شستي زنگ در مقابل در خروجي و خود زنگ در داخل ساختمان نصب مي شود.

مدار دربازكن

از يك در بازكن 12 ولتي و يك شستي تشكيل شده و قسمتهاي دربازكن و شستي آن در داخل ساختمان نسب مي شود.

مدار مكالمه

مدار مكالمه بر دو نوع مي باشد. مدار مكالمه نيمه الكترونيك و مدار مكالمه تمام الكترونيك. درمدار مكالمه نيمه الكترونيك يك گوشي ، يك بلندگو ، و دو ميكروفن بكار برده شده است. كه اين اجزا در ارتباط با ولتاژ  DCمنبع تغذيه كار مي كند. در مدار مكالمه تمام الكترونيك علاوه  ميكروفن و بلندگو و گوشي از دو مدار تقويت كننده الكترونيكي نيز استفاده مي شود.

آيفون تصويري

اين دستگاه علاوه از اينكه يك آيفون ساده است، در ساختمانش يك دوربين نيز كار گذاشته شده است كه يك طرفه فيلم مي گيرد. به عبارت ديگر يك سيم گيرنده تصويري در منزل در آن نصب شده و از اجسامي كه در ميدان ديد آن موقع روشن بودنشقرار دارد، فيلم مي گيرد.

مناسب برای

اخذ وام بانکی از بانک ها و موسسات مالی اعتباری

گرفتن وام قرض الحسنه خود اشتغالی از صندوق مهر امام رضا

ارائه طرح به منظور استفاده از تسهیلات بنگاه های زود بازده

گرفتن مجوز های لازم از سازمان های دولتی و وزارت تعاون

ایجاد کسب و کار مناسب با درآمد بالا و کارآفرینی

 

 

این طرح توجیهی شامل موارد زیر است :

 

معرفی محصول

مشخصات کلی محصول

شماره تعرفه گمرکی

شرایط واردات

استانداردهای ملی وجهانی

قیمت تولید داخلی و جهانی محصول

موارد مصرف و کاربرد

کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول

اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول

وضعیت عرضه و تقاضا

بررسی ظرفیت بهره برداری و وضعیت طرحهای جدید و طرحهای توسعه و در دست اجرا و روند تولید از آغاز برنامه سوم تا کنون

بررسی روند واردات محصول از آغاز برنامه سوم تا نیمه اول سال

بررسی روند مصرف از آغاز برنامه

بررسی روند صادرات محصول از آغاز برنامه سوم و امکان توسعه آن

بررسی نیاز به محصول یا اولویت صادرات تا پایان برنامه چهارم

بررسی اجمالی تکنولوژی و روشهای تولید و تعیین نقاط قوت و ضعف تکنولوژی های مرسوم

در فرآیند تولید محصول

ماشین آلات

بررسی و تعیین حداقل ظرفیت اقتصادی شامل برآورد حجم سرمایه گذاری ثابت

محوطه سازی

ساختمان

ماشین آلات

تاسیسات

وسائط نقلیه

تجهیزات و وسائل اداری و خدماتی

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده

هزینه های قبل از بهره برداری

سرمایه در گردش

برآورد حقوق و دستمزد

برآورد آب, برق, سوخت و ارتباطات

هزینه های تعمیر و نگهداری و استهلاک

هزینه های متفرقه و پیش بینی نشده تولید

هزینه های توزیع و فروش

جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید

نتیجه گیری

میزان مواد اولیه عمده مورد نیاز سالانه و محل تامین آنش

پیشنهاد منطقه مناسب برای اجرای طرح

وضعیت تامین نیروی انسانی و تعداد اشتغال

بررسی و تعیین میزان آب، برق، سوخت، امکانات مخابراتی و ارتباطی و چگونگی امکان تامین آنها در منطقه مناسب برای اجرای طرح

وضعیت حمایت های اقتصادی و بازرگانی شامل حمایت تعرفه گمرکی و حمایتهای مالی

تجزیه و تحلیل و ارائه جمع بندی و پیشنهاد نهایی در مورد احداث واحد های جدید

در صورت پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی وضعیت این پروژه ها چگونه خواهد بود

مراجع

پیوست ها ( بخش نامه های مربوط به قوانین واردات و صادرات )


 طرح توجیهی تولید درب بازکن(آیفن),دانلود طرح توجیهی تولید درب بازکن(آیفن),دانلود رایگان طرح توجیهی تولید درب بازکن(آیفن),فروش طرح توجیهی تولید درب بازکن(آیفن),طرح توجیهی درب بازکن(آیفن),طرح تولید درب بازکن(آیفن)
   مبلغ دانلود 100,000 ریال
دانلود